Monika Vengrínová Rôzne

Bicykel, bábiky, či spoločenské hry: Popradčania neváhali potešiť deti v detských domovoch

Na výzvu dvoch mladých študentov urobiť vo vianočnom čase radosť deťom v detských domovoch zareagovalo množstvo ľudí z Popradu i okolia. A kým organizátori zbierky sa obávali prepadáku, nakoniec zbierka dopadla viac ako úspešne.

Ilustračný obrázok k článku Bicykel, bábiky, či spoločenské hry: Popradčania neváhali potešiť deti v detských domovoch
Zdroj: Dnes24.sk

Zbierka pre deti v detských domovoch sa konala pár dní pred Vianocami, pričom polovica vyzbieraných vecí už skončila v detských rúčkach v domove v Kráľovej Lehote a druhá poputuje k detičkám do Spišského Štiavnika 7.januára. „Zbierka dopadla veľmi úspešne. Báli sme sa aj prepadáku, ale všetko nakoniec dopadlo nad naše očakávanie, ľudia dokonca zalarmovali svojich susedov. Bola to naša prvá skúsenosť s organizovaním verejnej zbierky, ktorú sme však nerobili pre vlastný dobrý pocit, ale skutočne pre to, aby aj deti v detských domovoch našli pod stromčekom darčeky,“ uviedol jeden z organizátorov zbierky Jozef Falis.

Vyzbieralo sa množstvo oblečenia pre všetky vekové kategórie od nula do dvadsať rokov, plyšové hračky, ale i rôzne autíčka, bábiky, či spoločenské hry. Deti sa potešili i malému bicyklu, školským potrebám, či kočíku. Podľa slov organizátora boli všetky veci čisté, bez akýchkoľvek vád a hračky boli použiteľné. Deťom v dvoch detských domovoch sa rozdelili všetky veci spravodlivo na polovicu. Nazmar nevyšlo nič.

K zbierke prispel i fanklub popradských hokejistov, ktorí venovali niekoľko vriec plyšákov z akcie Vyčarujme deťom vianočný úsmev, v rámci ktorej fanúšikovia zahádzali ľad plyšovými hračkami. „Ďakujeme všetkým ľuďom, ktorí hodili na ľadovú plochu tieto plyšové hračky a všetkým darcom, ktorí prispeli oblečením, či hračkami,“ dodal Falis s tým, že v zbierkach s ďalším organizátorom Filipom Zavackým plánujú pokračovať minimálne budúci rok: „Už teraz vieme, že k detským domovom pridáme aj krízové centrá, v ktorých žijú matky s deťmi. Uvedomujeme si tiež, že takéto zbierky by sa nemali robiť len na Vianoce, preto nevylučujeme podobnú zbierku aj počas roka“.

foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie