Peter Handzuš Kultúra

Blíži sa 16. ročník výstavy prác ľudí s mentálnym postihnutím

Združenie na pomoc ľuďom s mentálnym postihnutím v (ZPMP) SR v spolupráci s miestnym Združením na pomoc ľuďom s mentálnym postihnutím Nádej v Poprade pripravili 16. ročník výstavy výtvarných prác ľudí s mentálnym postihnutím Výtvarný salón 2011.

Slávnostná vernisáž sa uskutoční 5. septembra v priestoroch Tatranskej Galérie v Poprade. Výstava potrvá do 2.októbra. Záštitu nad podujatím prevzal minister kultúry SR Daniel Krajcer.

Výtvarný salón sa za roky svojej existencie stal významnou prehliadkou výtvarných schopností a kreativy ľudí s mentálnym postihnutím na celom Slovensku. „Cieľom výstavy je oboznámiť širokú verejnosť s ich výtvarným nadaním, spôsobom, akým stvárňujú svoj svet. Spontánne a s radosťou pracujú s farbami, hlinou, textilom i drevom, ale aj s počítačom a fotoaparátom,“ informovala Iveta Mišová zo ZPMP.

Na tohtoročnej výstave sa predstaví 214 prác z 18 domovov sociálnych služieb, špeciálnych materských, základných a praktických škôl, miestnych združení a jednotlivcov z celého Slovenska. O výstavnej kolekcii rozhodovala odborná porota. Výtvarný salón je jednou z príležitostí, ktorá pomáha ZPMP narúšať bariéry a hľadať porozumenie medzi ľuďmi s postihnutím a širokou verejnosťou.

Zdroj: TASR

Tento článok nie je možné komentovať.

Rýchle správy

Najčítanejšie