Utorok 23. júl 2019 Oľga  17 °C
Pavol Krupka Rôzne

Bohoslužba na námestí: Biskup hovoril o odvolaní Bezáka

Slávnostná bohoslužba ku cti sv. Egídia, patróna najstaršieho popradského kostola, sa konala v sobotu na námestí. Celebroval ju spišský diecézny biskup Mons. Štefan Sečka a zúčastnilo sa na nej množstvo veriacich z nášho mesta.

Biskup Štefan Sečka sa vo svojej homílii dotkol viacerých otázok, týkajúcich sa života vo viere. Zamyslel sa nad tým, ako posudzovať ľudí, ktorých máme denne okolo seba, pripomenul potrebu čistoty srdca, myšlienok a lásky a vyjadril sa aj k výrazne medializovanému odvolaniu trnavského arcibiskupa Róberta Bezáka. Konštatoval, že si všíma miestami až nevyberané útoky na pápeža a vyjadril poľutovanie, že zaznievajú aj z prostredia cirkvi, odkiaľ by to nečakal. Podľa neho je nepredstaviteľné, že by „pápež nevedel, čo robí.“

Vo svojej homílii biskup Sečka nezabudol na svätca, ktorého si v tento víkend pripomíname a ktorému je ako jeden z piatich na Slovensku zasvätený popradský stredoveký kostol. Dôvody, prečo si naši predkovia zvolili za patróna práve toho svätca, sú nejasné. Život sv. Egídia je však určite hodný nasledovania.

Dni svätého Egídia boli po celý víkend naplnené ďalšími podujatiami v centre mesta.

Poprad24 Foto: Pavol Krupka/rkcpoprad.sk Video: Pavol Krupka

Bohoslužba na námestí: Biskup hovoril o odvolaní Bezáka
1
Galéria
Dni_sv_Egidia-liturgia
11
Galéria

Tento článok nie je možné komentovať.