Peter Handzuš Iné športy

Boj o čelo futsalovej Openligy: K_CORP zvládol zápas proti Podoliu

Zápas medzi domácim FC K_CORP POPRAD a hosťami FK Dragons Podolie zaručoval mimoriadne kvalitné a vyrovnané stretnutie, veď išlo o priamu konfrontáciu v boji o čelo Openligy.

Ilustračný obrázok k článku Boj o čelo futsalovej Openligy: K_CORP zvládol zápas proti Podoliu

Úvod zápasu vyšiel lepšie hosťom, ktorÍ svojou húževnatosťou, rýchlym prechodom do útoku, nebezpečnými signálmi pretavili svoje úsilie najskôr v 5. minúte gólom vynikajúceho kapitána Směričku a v 7. minúte nešťastným vlastným gólom Vernarca na nepriaznivý stav 0:2. „Medvede“ sa nevzdali a súpera začali vyššie napádať, z čoho rezultovali častejšie fauly. V 13 minúte Beller nepremenil prvý 10 metrový pokus, ale o minútu neskôr sa zase kapitán domácich Adrián Tropp nemýlil a korigoval na 1:2. V 17. minúte sa stav opäť menil, keď čerstvá posila z lavičky Lukáš Brož vyrovnával na 2:2. Koniec prvého polčasu priniesol ešte veľkú drámu, keď „draci“ nepremenili dva 10 metrové pokusy a do šatní sa tak odchádzalo za nerozhodného výsledku.

Druhé dejstvo opäť lepšie zvládli hostia a v 22 minúte Prekop zvyšoval vedenie na 2:3. Gól ešte viac naštartoval hlasivky vynikajúcich divákov, ktorí sa na tento zápas zišli v rekordnom počte 600, i keď do konca sezóny sa očakáva ešte zvýšenie tohto čísla. V 26. a v 27. minúte si tribúna mohla dvakrát zakričať gól po nekompromisnom zakončení Adriana Troppa. Síce v 29. minúte Hálas vyrovnával mimoriadne vyrovnaný zápas na 4:4, pokriky fanúšikov neutíchali, naopak ešte viac sa stupňovali. To viedlo k fantastickému záveru zápasu keď v 37. a 38. minúte kapitán Adrián Tropp zvyšoval po svojich 5 góloch v zápase na 6:4. Skvelou power play minútu pred koncom zápasu korigoval výsledok na 6:5 Líška, ale našťastie sa tento stav na svetelnej tabuli už nemenil.

Popradčania sa tak po tomto mimoriadne dôležitom víťazstve so skvelým tímom a určite kvalitatívne najväčším ašpirantom na postup do extraligy FK Dragons Podolie dostal na čelo Openligovej tabuľky. V žiadnom prípade naši chlapci nelietajú v oblakoch, veď už o dva týždne 17. 1 o 20:00 h ich čaká zápas so zlepšujúcou sa Prievidzou.