Monika Vengrínová Rôzne

Boj Popradu o titul najkrajšie mesto? Z tohto umiestnenia lokálpatriotov zaručene strasie

O akúsi korunku krásy medzi slovenskými mestami súťaží i Poprad. Hlasuje sa už niekoľko týždňov. Na koľké miesto zatiaľ hlasy vyniesli naše mesto a koho sme už stihli predbehnúť?

Ilustračný obrázok k článku Boj Popradu o titul najkrajšie mesto? Z tohto umiestnenia lokálpatriotov zaručene strasie
Foto: Monika Vengrínová / Zdroj: Dnes24.sk

Internetový portál Slovakregion vyhlásil súťaž o najkrajšie mesto a obec Slovenska. Súťaž začala prvého apríla a definitívneho víťaza spoznáme 5.novembra tohto roka. Hlasovať za svoje mesto môže každý do 31. 10. 2015 – 12:00 hodiny.

Nové pravidlo

Do súťaže sa môžu prihlásiť osoby – hlasujúci, ktorí majú záujem podporiť mestá a obce Slovenska prostredníctvom internetu na www.slovakregion.sk. Hlasovať môžu len registrovaní užívatelia. Každý užívateľ musí mať kompletne vyplnené registračné údaje. Registrácia je bezplatná a nezaväzujúca. Hlasovať za mesto či obec je možné maximálne jedenkrát za hodinu za to isté mesto/obec. Novým pravidlom je, že zvíťazí mesto/obec, ktoré získa najviac hlasov a zároveň bude mať najviac užívateľov odovzdávajúcich hlas.

Ako sme na tom?

Poradie miest sa už začína črtať a my sme sa pozreli na to, kam za prvé týždne súťaže vyniesli hlasy práve naše mesto. Na prvých miestach by ste Poprad hľadali márne. Priebežnému poradiu kraľuje mesto Prievidza, tomu na päty šliape Bardejov a trojicu zatiaľ najúspešnejších miest v hlasovaní uzatvára Zvolen.

Poprad nájdeme až na nižších priečkach, a to na 58.mieste. Zo 139 miest, z ktorých môžu hlasujúci vyberať, sme tak až za prvou päťdesiatkou. Z regiónu Spiša si najlepšie vedie Spišská Nová Ves so zemiakovou medailou, nakoľko jej aktuálne patrí štvrté miesto. Neďaleká Levoča sa zatiaľ s desiatym miestom drží v prvej desiatke. Na 26.mieste je priebežne Stará Ľubovňa, populárne mestečko Vysoké Tatry nájdeme na 31.priečke. Lepšie ako Poprad je na tom i historický Kežmarok s aktuálnou 34.pozíciou, či Spišská Belá, ktorej patrí 36.miesto. Neďaleký Svit si aktuálne vedie veľmi zle, keďže jeho poradie je až 115. Výsledky sú však zatiaľ len priebežné, keďže do konca súťaže zostáva ešte päť mesiacov.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM