Bola to dráma až do predĺženia: Hokejisti Popradu vyhrali nad MAC Újbuda 6:5

Diváci si v Poprade užili poriadne divoký gólostroj, hokejisti začali sypať zásahy už od 1. minúty. Napokon duel skončil až po predĺžení 6:5.

Ilustračný obrázok k článku Bola to dráma až do predĺženia: Hokejisti Popradu vyhrali nad MAC Újbuda 6:5

Poprad po dvoch prehrách začal duel s tímom z hlavného mesta Maďarska zostra. Už v čase 1:01 sa ukážkovo trafil Takáč a šiel do vedenia. V ďalšom priebehu prvej tretiny mali opticky navrch hostia.

Často krúžili okolo brány Tomáša Vošvrdu, do zakončenia sa ale dostávali iba sporadicky. Druhý gól pridali domáci v 12. minúte počas presilovej hry. Bekhendom sa na druhý raz dorážkou presadil Matúš Paločko.

Ako sa rodil gólostroj

Skóre sa mohlo meniť hneď po návrate z prvej prestávky. Najprv počas presilovej hry MAC neskóroval po ideálnom odraze puku od Vošvrdu obranca Carlisle. Po návrate Lukáša Kozáka na ľad z trestnej lavice sa dostal do úniku Bjalončik, ale Halász si s jeho koncovkou poradil. Hostia sa gólu dočkali v 33. minúte.

Počas presilovky „kamzíkov“ zle rozohral Zagrapan a jeho chybu potrestal vo vlastnom oslabení Terbócs. V druhej polovici tretiny mali domáci k dispozícii dlhú 81 sekundovú početnú výhodu o dvoch hráčov. Tú ale zahrali tragicky. Krátko po tom, čo hostia už hrali v pätici, sa dorážkou vlastnej strely presadil Bjalončík – 3:1.

O chvíľu neskôr zvýšil na rozdiel troch gólov Zagrapan. Jeho zásah však po konzultácii s videorozhodcom neplatil pre postavenie útočiaceho hráča v bránkovisku. Štvrtého gólu sa Popradčania dočkali krátko pred druhou pauzou. Bjalončíkovu strelu šikovne tečoval Matúš Paločko.

Hráči Budapešti spustili v tretej tretine útočný uragán. Pred popradskou bránkou to horelo. Druhým gól MAC vyškriabal z bránkovej čiary golfovým úderom Kramár. Keď sa zdalo, že hostia svoje najväčšie šance na skórovanie zahodili, prišla presilová hra a v nej jeden z najbizarnejších gólov aktuálnej sezóny.

Efektívny blafák

Po buly smeroval puk na osamoteného Vošvrdu, ktorý sa ho snažil vyhodiť z pásmu. Puk však nemal úplne pod kontrolou a pomedzi jeho nohy prešiel do siete – 4:2. Vzápätí hrali Maďari ďalšiu presilovú hru a v nej sa parádne trafil Chris Bodó. Pokoj na hokejky Popradu mohol priniesť Takáč, ale prestrelil prázdnu bránku Halásza.

Päť minút pred koncom riadnej hracej doby udreli hostia opäť vo vlastnom oslabení. Efektívny blafák predviedol po Klepovej akcii McNally. Rovnovážny stav netrval dlho. V početnej výhode sa individuálne presadil Takáč – 5:4. O pár sekúnd neskôr mohol v oslabení Takáč skompletovať po úniku hetrik.

Halász ale vytiahol kľúčový zákrok. Platilo ale nedáš dostaneš. Pri signalizovanom vylúčení domácich sa presadil Sofron. Rozhodnutie mal na hokeje pri presilovke hostí Svitana. Svoje sólo ale na dvakrát nepremenil.

V Poprade sa preto predlžovalo. Domácu lavičku po 60 minútach hry zasypal mohutný piskot a bučanie riedko zaplnených tribún. V predĺžení v nájazde 2 na 1 trafil odkrytú časť bránky Karterud a Poprad tak získal prvé víťazstvo v sezóne.

Hlasy trénerov

Pavel Paukovček, asistent trénera Popradu: „My sme do zápasu vstúpili veľmi dobre, po druhej tretine sme vyhrávali 4:1. Škoda tretej tretiny, keď sme sa báli o výsledok. Zlomom bol druhý gól, potom súper dával góly v presilovkách a vyburcovalo ho to k dobrému výkonu. Pozitívom je, že sme vyhrali v predĺžení a že sa posunieme v tabuľke vyššie. Musíme ešte odstraňovať niektoré veci, ďakujem chalanom, že to nevzdali.“

Gergely Majoross, tréner MAC Budapešť: „Myslím si, že to bol najšialenejší zápas, aký som kedy zažil. Góly v presilovkách, oslabeniach, vedenie domáceho tímu o tri góly a nakoniec predĺženie. Bolo to ako na kolotoči. Mali sme zlý štart. Boli sme pripravení hrať fyzicky, ale mentálne to bolo zlé. Dali sme domácemu tímu výhody. Som veľmi rád za jeden bod, ale mohlo ich byť viac.“

HK Poprad – MAC Újbuda 6:5 pp (2:0, 1:1, 2:4 – 1:0)

• Góly: 2. Takáč (Leclerc), 12. Matúš Paločko (Takáč, Erving), 38. Bjalončík (Matej Paločko, Kramár), 40. Matúš Paločko (Bjalončík, Matej Paločko), 56. Takáč (Ulrych, Zagrapan), 61. Karterud (Svitana, Kozák) – 33. Terbócs (Majoross), 43. Blake Orbán, 46. Bodó (Macaulay), 56. McNally (Klempa, Pitt), 58. Sofron (McNally). Rozhodovali: Kalina, Štefik – Beniač, Durmis
  • vylúčení: 7:6,
  • presilovky: 2:3,
  • oslabenia: 0:2
  • Poprad: Vošvrda – Kozák, Fabian, Erving, Ulrych, Kramár, Ťavoda, Romaňák – Karterud, Paukovček, P. Svitana – Takáč, Zagrapan, Leclerc – Štrauch, Mlynarovič, Kundrík – Matúš Paločko, Bjalončík, Matej Paločko
  • Újbuda: Halász – Macaulay, Pozsgai, Carlisle, McNally, Bl. Orbán, Garát, Kreisz, Fejes – Terbócs, Pitt, Klempa – Bodó, Langkow, Brance Orbán – Sofron, Stretch, K. Nagy – Szigeti, Majoross, Schlekmann

Hl. foto: ilustračné