Martin Sýkora Iné športy

Bowling Tour finišovala posledným kolom: Víťazmi Lendácky s Kovalčíkovou

Posledné 18. kolo Bowling Tour mesta Poprad 2017/2018 sa hralo na 41 stopovom mazaní. Turnaj sa odohral v dvoch rundách a zúčastnilo sa ho 39 hráčov.

Ilustračný obrázok k článku Bowling Tour finišovala posledným kolom: Víťazmi Lendácky s Kovalčíkovou

V skupine A sa najviac darilo Ľudovítovi Jurinyimu, ktorý vyhral základnú časť výkonom 1251 bodov s priemerom 208,50. Keďže sa na finále nemohol dostaviť, tak sa na prvenstvo v kvalifikácii dostal Anton Paločko, ktorý nahral 1171 bodov s priemerom 195,17. Do finále postupovalo osem hráčov a posledným postupujúcim s výkonom 1053 bol Anton Zoričák. V prvom kroku finále sa stretli Vladimír Plačko 124 , Jozef Hegenbart 145 (vrátane handicapu), Roman Gavalér 165 (vrátane handicapu) a Zoričák 190, ktorý postúpil ďalej. „V druhom finálovom kroku bojovali proti sebe Ján Petras 179, Igor Lendácky 181, Zoričák 182 a Vladimír Pavlikovský 255, čo ho posunulo do celkového finále. Nakoniec víťazom skupiny A sa stal Paločko výkonom 180 a s celkovým priemerom 193,00. Na druhom mieste skončil Pavlikovský výkonom 150 s priemerom 193,25 a tretí Zoričák s priemerom 178,13,“ informoval Ľubomír Krul z BK CityBowling Poprad.

Zdroj: BK CityBowling Poprad

V skupine B sa stal víťazom kvalifikácie Šimon Hrušovský výkonom 1079 s priemerom 171,83. Do finále postupovalo osem hráčov a ako posledným postupujúcim bol Miloš Toporcer s výkonom 1020. V prvom kroku hrali proti sebe Toporcer 134, Jozef Kocúr 143, Stanislav Hertely 176 a Milan Hanus 177, čo ho posunulo do ďalšieho kroku finále. V druhom kroku sa stretli Hanus 149, Miroslav Ilavský 160, Pavel Bubeliny 187 a Peter Helebrandt 190, čím si vybojoval postup do celkového finále, kde na neho čakal Hrušovský ako víťaz kvalifikácie. „Skupinu B nakoniec vyhral Hrušovský výkonom 230 (vrátane handicapu) s celkovým priemerom 179,00, druhý skončil Helebrandt výkonom 171 s priemerom 178,75 a na treťom mieste sa umiestnil Bubelíny s priemerom 180,86,“ uviedol Krul. Najvyšší náhod 259 dosiahol Ľudovít Jurinyi v štvrtej hre prvej rundy.

Bowling Tour mesta Poprad 18. kolo 06/2018
6

Na záver prišlo k vyhodnoteniu celého ročníka Bowling Tour 2017/2018, kde sa spočítavali body z 18 kôl z jednotlivých častí turnaja.

V skupine A sa celkovým víťazom Bowling Tour 2017/2018 stal Igor Lendácky s bodovým ziskom 546 bodov, druhý skončil Vladimír Pavlikovský 542 bodov a tretí Anton Zoričák 525 bodov.

V skupine B sa víťazkou stala Mária Kovalčíková so ziskom 577 bodov, druhý Šimon Hrušovský nazbieral 555 bodov a tretí Stanislav Hertely 511 bodov.

Zdroj: poprad.dnes24.sk