Bowlingové súťaže v Poprade: Začala jarná časť Tour

V stredu 6.4.2016 sa odohralo trináste kolo Bowling Tour mesta Poprad 2015/2016, zároveň to bolo prvé kolo jarnej časti Tour. Hralo sa na 40 stopovom mazaní, ktorom sa budú hrať Seniorské Majstrovstvá jednotlivcov. Turnaj sa odohral v dvoch rundách a zúčastnilo sa ho iba 24 hráčov.

Ilustračný obrázok k článku Bowlingové súťaže v Poprade: Začala jarná časť Tour

V skupine A sa najviac darilo Gerdenitsovi Wernerovi, ktorý vyhral základnú časť výkonom 1280 s priemerom 213,3. Do finále postupovalo šesť hráčov a posledným postupujúcim s výkonom 1115 bol Kožik Ľubomír. V prvom kroku finále sa stretli Petras Ján 170, Jurínyi 182 a Kožik 206, čo ho posúvalo do ďalšieho kroku. V druhom finálovom kroku bojovali proti sebe Kožik 193, Pavlikovský 200 a Lendácky 218 a postupoval do celkového finále. V treťom finálovom kroku sa stretol Lendácky a Gerdenits. Nakoniec víťazom skupiny A sa stal Gerdenits Werner výkonom 224 a s celkovým priemerom 214,86. Na druhom mieste skončil Lendácky Igor výkonom 185 s priemerom 195,3 a tretí Pavlikovský Vladimír s priemerom 193.

Skupina B: V tejto skupine víťazom kvalifikácie sa stala Kovalčíková Mária výkonom 1108 s priemerom 184,6. Do finále postupovalo osem hráčov a ako posledným postupujúcim bola Mešťanová Eva s výkonom 972. V prvom kroku hrali proti sebe Mešťanová 164, Kessler 149, Meszároš 131, Mešťan 179, čo ho posunulo do ďalšieho kroku finále. V druhom kroku sa stretli Gavalér 180, Hegenbart 173, Karolčík 129 a Mešťan 181, čím si vybojoval postup do celkového finále, kde naňho čakala Kovalčíková Mária ako víťaz kvalifikácie. Skupinu B nakoniec vyhral Mešťan Milan výkonom 181 s celkovým priemerom 168,4 druhá skončila Kovalčíková Mária výkonom 156 s priemerom 173,7 a na treťom mieste sa umiestnil Gavalér Roman s priemerom 169,1.

Najvyšší náhod a jackpot si odniesol Lendácky Igor za výkon 244.

13. kolo FIREMNEJ LIGY skupina C – III.Liga

V utorok 5.4.2016 sa odohralo 13.kolo Firemnej ligy skupina C – 3.liga. Družstvá na prvých troch miestach získali zhodne po 25 bodov a o poradí rozhodoval počet zhodených kolov, ktorý určil poradie . Prvé skončilo družstvo Bankbroker , druhý bol Spolbyt a tretie skončilo družstvo TV – Poprad. Zápolenia tohto kola boli veľmi napínavé a zaujímavé. Najväčší rozdiel v zápase 132 bodov bol medzi družstvami Whirlpool 452 : 320 DekTrade. Zápas s najnižším rozdielom 2 bodov sa odohral medzi družstvami Bankbroker 439 : 437 Big Mat – Remot . Najvyšší výkon družstva dosiahol Bankbroker 511 bodov. Najnižší zase Dek Trade 320 bodov. Najvyšší priemer na jednu hru dosiahlo družstvo Bankbroker 463 bodov. Na čele súťaže je stále na prvom mieste družstvo Bankbroker o 1,5 bodu pred družstvom Spolbyt a na treťom mieste je družstvo TV – Poprad . V jednotlivcoch najvyšší výkon jednotlivca 219 bodov dosiahol Bobovský Vladimír z družstva Spolbyt srdečne blahoželáme, najnižší výkon 78 bodov dosiahla Holcová K z družstva Slovanet. Víťazom kola a najvyšší priemer 180,1 dosiahol Bobovský Vladimír z družstva Spolbyt. V tabuľke jednotlivcov sa na prvé miesto znovu prepracoval Kňurovský Štefan z družstva Big Mat-Remot.

9. kolo Školskej ligy ročník 2015/2016

Dňa 4.a 5.4.2016 bolo odohrané deviate kolo Školskej ligy 2015/2016 v bowlingu. V skupine SŠ víťazom kola sa stalo družstvo SOŠ Matejovce, so ziskom 6 bodov pred družstvami, ktoré zhodne získali po 2 body a to SŠPGDT D.Tatarku , Obchodná Akadémia a Stredná Zdravotnícka Škola a o poradí rozhodoval počet zhodených kolkov. Zápas s najvyšším rozdielom 81 bodov sa odohral medzi družstvami Stredná Zdravotnícka Škola 287 : 368 SOŠ Matejovce. Zápas s najnižším rozdielom 17 bodov sa odohral medzi družstvami Stredná Zdravotnícka Škola 352 : 335 SŠPGDT D.Tatarku. V celkovom hodnotení družstiev je už víťazom družstvo SOŠ Matejovce, ale o druhé miesto môžu zabojovať družstvá Obchodná Akadémia a tretia Stredná Zdravotnícka Škola.

V jednotlivcoch najvyšší výkon jednotlivca 170 bodov dosiahol Skokan Samuel František z družstva SOŠ Matejovce srdečne blahoželáme, najnižší výkon jednotlivca 67 bodov dosiahla Kunová Dominika z družstva Stredná Zdravotnícka Škola. Víťazom kola a najvyšší priemer 152 dosiahol Uličný Tomáš z družstva Obchodná akadémia.

V skupine ZŠ víťazom kola sa stalo družstvo Komeňáčik so ziskom 10 bodov, pred druhým družstvom ZŠ Francisciho 8 bodov a tretie skončilo družstvo Dostojevského A so ziskom 4 bodov. Zápas s najvyšším rozdielom 222 bodov sa odohral medzi družstvami ZŠ Jarná 192 : 414 ZŠ Francisciho. Zápas s najnižším rozdielom 1 bod sa odohral medzi družstvami Komeňáčik 342 : 341 ZŠ Francisciho. V súťaži družstiev je už jasným víťazom ZŠ Francisciho, druhé je družstvo Dostojevského B a na treťom mieste Dostojevského A.

V jednotlivcoch najvyšší výkon jednotlivca 160 bodov dosiahol Valečko Samuel z družstva ZŠ Francisciho srdečne blahoželáme, najnižší výkon 42 bodov dosiahla Brajerová Gréta z družstva ZŠ Jarná. Víťazom kola a najvyšší priemer 130,4 bodov dosiahol Golein Markus z družstva Komeňáčik.

Víťazom blahoželáme a všetkým prajeme veľa šťastia v zápolení a veľa zhodených kolov v ďalších kolách. Najbližšie 10.kolo, ktoré je zároveň posledným kolom ligy škôl sa odohrá 18. a 19.4.2016. Na záver kola bude slávnostné vyhodnotenie a odovzdanie cien víťazom a diplomov všetkým zučastneným družstvám.