Simona Ivančáková Hokej

Braňo Rapáč po odchode z tímu kamzíkov: Toto chcem odkázať popradským fanúšikom!

Útočník Branislav Rapáč (22) opustil šatňu popradských „kamzíkov“ tesne pred Vianocami. V týchto chvíľach je hráčom českých Pardubíc. Prinášame vám rozhovor, v ktorom sa dozviete nielen o dôvodoch, prečo opustil Poprad, ale aj o tom, čo odkazuje fanúšikom modro-bielych.

Ilustračný obrázok k článku Braňo Rapáč po odchode z tímu kamzíkov: Toto chcem odkázať popradským fanúšikom!
Foto: Peter Handzuš / Zdroj: Dnes24.sk

V 32 zápasoch nazbieral v drese Popradu 28 kanadských bodov za 10 gólov a 18 asistencií. Pred svojim odchodom spod Tatier patril k lídrom produktivity popradskej šatne pred svojim bratom Richardom. Dnes už síce nie je „kamzíkom“, ale svojim bývalým spoluhráčom fandí aj naďalej.

Pred Vianocami si opustil tím „kamzíkov“ a namieril si si to do Českej republiky, konkrétne do družstva Pardubíc. Prečo prišlo z tvojej strany takéto rozhodnutie?

Moje rozhodnutie nebolo zo dňa na deň a analyzoval som všetky plusy a mínusy. Trvalo to približne 10 dní. Najdôležitejšie dôvody môjho rozhodnutia boli zlá finančná situácia v popradskom hokeji a možnosť sa posunúť do lepšej súťaže za lepšími podmienkami.

Ponúkol ti český klub podmienky, ktoré boli natoľko dobré, aby si neváhal a odišiel zo Slovenska a opustil aj svojho brata, ktorý je hráčom „kamzíkov“?

Podmienky, ktoré mi ponúkli Pardubice sa nedali ani porovnať s tým, čo som mal v Poprade. Ja s bráchom sme nikdy nechodili z klubu do klubu spolu. Toto bol prvý rok, keď sme hrali spolu, čo bolo pre mňa úžasné a budem si to pamätať do konca života. Ale hokejový život je taký. Bude mi veľmi chýbať, ale ja som musel spraviť krok dopredu.

V Poprade si hral v útoku predovšetkým s bratom Richardom a spolu vám to naozaj sedelo. Nechýba ti táto bratská spolupráca v novom tíme?

Samozrejme, že chýba a myslím, že celkovo by sa nám v Pardubiciach zišiel útočník jeho kvalít. Jeho príchod je mojím tajným prianím :)

Richard sa veľakrát vyjadril, že pod Tatrami ho drží najmä to, že si tam ty. Môžeme očakávať, že aj on pôjde zo šatne „kamzíkov“ preč?

Nechcem hovoriť za neho či áno alebo nie. On určite nejaké ponuky má a nejaké mu určite ešte prídu, ale jedno, čo viem je to, že Poprad má rád a páči sa mu tam. Takže si myslím, že keď sa vyriešia finančné záležitosti, tak sa mu bude ťažko odchádzať. Vedenie klubu by malo spraviť všetko preto, aby si takýchto hráčov udržalo.

Ako si sa zatiaľ udomácnil v novom tíme. Máš za sebou už aj prvé zápasy, ako sa cítiš?

Cítim sa výborne. Všetko funguje na veľmi profesionálnej úrovni. Je o nás skvelo postarané a môžeme sa sústrediť len na hokej.

Napriek tomu, že ide o legendárny a slávny klub, tak Pardubice sa tento rok trápia. Momentálne sa nachádzate v tabuľke až na 12. mieste zo 14. Aká atmosféra vládne v kabíne?

Nálada v kabíne je fajn. Samozrejme cítiť trošku tlak, či už vedenia alebo fanúšikov, ale to je úplne normálne. My hráči sme profesionáli a s tým sa musíme vyrovnať. Pardubice patria na iné priečky a je na nás hráčoch, aby sme sa dostali vyššie.

Máš za sebou už aj prvé zápasy v drese českého klubu. Ak by si mal porovnať hru v českej a slovenskej lige, tak v čom sú odlišné?

Každá súťaž je v niečom iná, nedá sa povedať, ktorá je lepšia a ktorá horšia. Z pohľadu hry je česká liga taktickejšia. Viac sa bráni, viac sa vyčkáva v strednom pásme a hráči sú silnejší v osobných súbojoch. Naopak v slovenskej lige sa viac korčuľuje, hokej je živelnejší. Hráči hrajú priamočiarejšie pre diváka a tým je asi viac atraktívna. Samozrejme odlišujú sa aj v iných veciach ako je počet fanúšikov na štadiónoch, úroveň servisu o hráčov, hokej v médiách, marketing. Celkovo aj hokejové štadióny sú na úplne inej úrovni, čo pridáva k celkovému efektu, že česká liga má dobre meno v Európe, zatiaľ čo slovenská je podceňovaná. Ale v kvalite hry taký rozdiel určite nie je. V Pardubiciach chodí v priemere 8-tisíc divákov a v Poprade tisíc. Môžem dať každému svoje slovo, že hokej nie je 8 krát lepší :)

Aj keď si opustil tím z Popradu, tak mu budeš fandiť asi aj naďalej. Chcel by si niečo popradským fanúšikom alebo hokejistom odkázať?

Samozrejme budem naďalej fandiť Popradu. Ja im chcem poďakovať za podporu, cítil som sa v Poprade skvele. S chalanmi som stále v kontakte. Jedine, čo chcem fanúšikom odkázať je, aby chlapcov podporovali na domácich zápasoch vo väčšom množstve. Chalani hrajú srdcom za Poprad a tú podporu si zaslúžia.

Čítajte tiež:

Ďalší prestup z kabíny kamzíkov: Kto opustil mužstvo tentokrát?

Výkonný riaditeľ popradského hokejového klubu je známy: Stal sa ním TENTO muž!

Pozrite si kompletnú tabuľku Tipsport Ligy

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie