Ľubomír Hudačko Hokej

Vyše dvetisíc divákov sledovalo napínavý duel až do konca, Kamzíci si však postrážili vedenie a zaslúžene vyhrali domáci duel proti rivalovi z Michaloviec.

Ilustračný obrázok k článku Bude to sezóna snov? Hokejisti si v lige držia 2. priečku, doma zdolali aj Michalovce
Zdroj: TASR/Ján Krošlák

Poprad sa teší z ďalšieho víťazstva, čím si upevnil 2. priečku za Spišskou Novou Vsou. HK Poprad o priebehu zápasu informuje na svojej webstránke.

Záverečný tlak hostí

Diváci čakali na prvý regulárny gól až do 32. minúty, keď sa presadil Brincko strelou od modrej čiary a zaznamenal druhý presný zásah v sezóne.

Popradčania zvýšili náskok 30 sekúnd pred koncom prostrednej časti vďaka Peresunkovi.

Michalovce znížili v 57. minúte v hre bez brankára, skóroval Heard. Hostia mali v závere ešte tlak, ale nedokázali vyrovnať.

Ján Šimko (asistent trénera Popradu): „Tvrdá práca tento týždeň vyústila do zisku šiestich bodov, za čo sme vďační. Chlapci odviedli výbornú prácu. Úvod bol vyrovnaný, čakalo sa kto na koho vybehne. Po prvom góle sme prevzali iniciatívu, mali sme viac šancí, pomohla nám presilovka, kde sme dali gól na 2:0. V tretej tretine sme mali niekoľko prečíslení, ktoré skončili na ich brankárovi. Následne sme si skomplikovali život, išli sme do troch za vyhodenie puku, čo nás pribrzdilo. Aj keď súper túto situáciu nevyužil, uspel v následnej hre bez brankára a tlačil nás do konca, nakoniec sme to obetavosťou a dobrou hrou v našom pásme uhrali a získali dôležité tri body.“

HK Poprad – HK Dukla Ingema Michalovce 2:1 (0:0, 2:0, 0:1)

• Góly: 32. Brincko (Calof, Bjalončík), 40. Peresunko (Cardwell, Calof) – 58. Heard (Daugavinš, Acolatse)
  • Vylúčení: 4:3 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0
  • 2 199 divákov

Poprad: Vay – Cardwell, Betker, Brincko, Kotvan, Turan, D. Brejčák, J. Brejčák – Svitana, Coulter, Dmowski – Calof, Bjalončík, Záborský – Kukuča, Suchý, Peresunko – Belluš, Bodnár, Melcher

Michalovce: Škorvánek – Macejko, Acolatse, Cibák, Bodák, Jasečko, Drgoň – Daugavinš, Buc, Santos – Puliš, Heard, Valach – Newton, Suja, Matúš Paločko – Kabáč, Solenský, Vašaš