Komunálne voľby

Bude viesť Vysoké Tatry žena? Kandidátkou na primátorku je aj Lucia Dubielová

Kandidátka tvrdí, že vďaka znalostiam regiónu dokáže odborne a spoľahlivo odolať developerom a ich aktivitám a „uchrániť to, čo sa ešte uchrániť dá“.

Ilustračný obrázok k článku Bude viesť Vysoké Tatry žena? Kandidátkou na primátorku je aj Lucia Dubielová
Zdroj: Dnes24.sk

Primátorkou Vysokých Tatier chce byť aj Lucia Dubielová, ktorá v jesenných komunálnych voľbách kandiduje ako nezávislá.

Rodená Vysokotatranka v utorok na tlačovej konferencii predstavila desať pilierov kandidatúry.

V nich sa opiera najmä o bezpečnosť, zachovanie intravilánov mesta ako súčasti národného parku, ekologickú dopravu či podporu seniorov a mladých rodín.

O čo sa opiera

Okrem iného chce pripraviť krajinnoekologický plán, harmonizovať zložky pôsobiace na území a presadzovať najmä mäkké formy cestovného ruchu.

„Opieram sa o piliere, ktorými sú vedomosti a skúsenosti troch generácií mojej tatranskej rodiny. Z nich čerpám aj pri svojich aktivitách v rámci môjho doterajšieho poslaneckého pôsobenia vo Vysokých Tatrách. V našej rodine sa snúbili znalosti z oblasti prírody, dopravy, horskej záchrany, klimatickej liečby, teda kúpeľníctva, ale aj školstva,“ uviedla Dubielová, ktorá svoj pohľad na toto územie vníma ako veľmi komplexný a jasný.

Tvrdí, že vďaka znalostiam regiónu dokáže odborne a spoľahlivo odolať developerom a ich aktivitám a „uchrániť to, čo sa ešte uchrániť dá“.

Kto kandiduje

Kandidátka chce tiež zabrániť tomu, aby miestni obyvatelia stratili vplyv na to, čo sa v ich meste deje.

Vo Vysokých Tatrách zaregistrovali dohromady päť kandidátov na post primátora. Okrem Dubielovej sa chce o hlasy voličov uchádzať aj náčelník mestskej polície Jozef Štefaňák, Alexander Gálfy, kontrolór Michal Hanč a ekonóm Miroslav Rožok. V šiestich volebných obvodoch kandiduje za poslancov celkovo 30 ľudí.

ilustračné foto

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM