Zdroj: Dnes24.sk

Čajky si pod Tatrami vyďobkali vysoké víťazstvo: Popradu však patrí pochvala

V Poprade sa dohrávalo deviate kolo najvyššej slovenskej basketbalovej súťaže. Domáce dievčatá privítali favorizované Piešťanské Čajky, ktoré chceli prekvapiť.

Martin Sýkora Basketbal
Martin Sýkora Basketbal

Čajky si pod Tatrami vyďobkali vysoké víťazstvo: Popradu však patrí pochvala

V Poprade sa dohrávalo deviate kolo najvyššej slovenskej basketbalovej súťaže. Domáce dievčatá privítali favorizované Piešťanské Čajky, ktoré chceli prekvapiť.

Zdroj: Dnes24.sk

Vyrovnaný prvý polčas

Na papieri bolo jasné už pred zápasom – Piešťany vysoko zdolajú Poprad. Na palubovke to však od úvodu vyzeralo úplne inak. Mladé podtatranské basketbalistky zaskočili súpera veľkou bojovnosťou a na prekvapenie mnohým držali s favoritom krok. O výsledku totiž nebolo rozhodnuté ani v polčasovej prestávke. „Mali sme veľmi dobrý prvý polčas a boli sme vyrovnaným súperom,“ uviedla trénerka BAM Poprad Tatiana Gallová. Kormidelník čajok uznal kvalitu mladého popradského kolektívu. „Chcem vyzdvihnúť výkon Popradčaniek – klobúk dolu. Robili nám problémy a hrali dobre, s energiou a v niektorých situáciách nás aj predčili. Ide o bojovnosť a usilovnosť a odohrali výborný prvý polčas, kde nám robili veľké problémy,“ povedal tréner Piešťan Richard Kucsa. 12-bodový rozdiel mohol byť v polčasovej prestávke ešte menší, nebyť rozhodnutí, ktoré dvíhali divákov zo sedadiel. „Bohužiaľ, zišiel by sa väčší cit pre hru v niektorých situáciách, čo dosť ovplyvnilo zápas. Hovorí o tom veľký nepomer v trestných hodoch,“ dodala popradská trénerka.

BAM Poprad - Piešťanské čajky
76
Galéria
Foto: Peter Handzuš

Piešťany dokázali kvalitu

Poprad ukazuje progres, rovnako aj to, že ešte nedokáže udržať vysoké tempo počas celého zápasu. Svedčí o tom vstup do tretej štvrtiny, kedy sa BAM dostal na dostrel čajkám, čo však bolo zo strany hostiteliek všetko. „Keď sme prišli do druhého polčasu, tak sme sa chytili a aj sme sa držali. Potom nám ušiel jeden moment v tretej štvrtine, natiahlo sa skóre a to už je ťažko dobiehať s takýmto mladým tímom. Ale boli sme dlho vyrovnaným súperom a to je dobrá vizitka pre náš klub,“ hodnotila Gallová. Naopak tréner Piešťan napriek jednoznačnému víťazstvu, ktoré sa vyšplhalo na úroveň 33 bodov, neskrýval nespokojnosť s niektorými zverenkyňami. „Očakávalo sa, že potvrdíme úlohu favorita. Chcem pogratulovať niektorým mojim hráčkam k výkonu za to, že si to odmakali a naplnili očakávania. Vôbec nie som spokojný s niektorými hráčkami a s tým, ako sa prezentujú. Máme možno teraz nejaké bláznivé obdobie, ale budeme pracovať ďalej na tom, aby sme naplnili očakávania,“ uzavrel Kucsa. Poprad najbližšie na domácej palubovke ďalšieho favorita – silný Ružomberok.

BAM Poprad – Piešťanské Čajky 42:75 (24:36)
Najviac bodov: Filičková 14, Rusiňáková 12, Havranová 8 – Thompsonová 22, Lubinová 20, Matejčíková 12.

Zdroj: poprad.dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín