Správy

Cestu medzi Tatranskou Štrbou a Štrbským Plesom zrekonštruovali

Modernizácia cesty II. triedy spájajúcej Tatranskú Štrbu so Štrbským Plesom bola v závere októbra dokončená.

Ilustračný obrázok k článku Cestu medzi Tatranskou Štrbou a Štrbským Plesom zrekonštruovali
Zdroj: BSK

Ide o jednu z najfrekvento­vanejších ciest, ktorá spája podhorie s Vysokými Tatrami a okrem turistov ju využívajú aj domáci. Na jej obnovu vyčlenil Prešovský samosprávny kraj (PSK) 215.000 eur. „Vysoké Tatry sú strediskom cestovného ruchu, kde chodí množstvo návštevníkov. My im potrebujeme dať takú dopravnú infraštruktúru, aby si tu mohli oddýchnuť,“ skonštatoval predseda kraja Milan Majerský.

Poškodený úsek dlhý 2,1 kilometra kompletne vyasfaltovali, stavebné práce zahŕňali odfrézovanie jestvujúcej obrusnej vrstvy a položenie novej, zrezanie krajníc a prečistenie cestných priekop. Cieľom prác v tomto úseku bolo zlepšiť bezpečnosť a plynulosť cestnej premávky. „Pre rozvoj tohto regiónu, predovšetkým pre oblasť Vysokých Tatier, sme na tento rok vyčlenili dohromady 2,9 milióna eur. Niektoré stavby sú už zrealizované, pri iných finišujeme,“ upozornil Majerský.

Okrem tejto cesty v súčasnosti rekonštruuje PSK aj hlavný ťah medzi Popradom a Starým Smokovcom. Práce na obnove 5,5 kilometra dlhého úseku sa začali v lete a mali by trvať dohromady osem mesiacov.

V tomto prípade sa náklady vyšplhajú na 2,8 milióna eur, pričom 95 percent tvoria zdroje z fondov Európskej únie. Kraj má okrem toho v pláne aj veľkú rekonštrukciu Cesty Slobody vo Vysokých Tatrách.

Slovenská správa ciest zároveň v utorok (29. 10.) odovzdala do užívania zrekonštruovaný takmer päť kilometrový úsek cez obec Ždiar. Tá je dôležitá v súvislosti s tranzitom medzi Poľskom a Slovenskom a za posledný rok sa tam počet áut zdvojnásobil.

FOTO: Ilustračné

Sledujte nás aj na našom FacebookuInstagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Popradu a okolia.

Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie