Webnoviny - Krimi

Chlapček sa v nemocnici zotavuje po útoku pitbulla

Minimálne jeden týždeň si v popradskej nemocnici poleží 2,5-ročný Jakubko, ktorého v utorok napadol pitbull.

Dĺžka pobytu sa však môže aj predĺžiť. „Všetko závisí od toho, či nenastanú komplikácie,“ uviedla pre SITA zástupkyňa primárky detského oddelenia Nemocnice v Poprade Anna Antalíková. Chlapček podľa nej utrpel „škaredé zranenia na hlavičke a telíčku.“ Zranené má aj očné viečka. Jakubko je podľa Antalíkovej veľký bojovník a napriek vážnym zraneniam, ktoré utrpel, znáša celú situáciu celkom dobre aj vďaka mame, ktorá je s ním v nemocnici. Hneď po prevoze do nemocnice chlapca operovali. Napriek tomu, že mu lekári tlmia bolesť liekmi, chlapček je už dnes pri vedomí a komunikuje.

Útok pitbulla na malého chlapčeka pravdepodobne poznačí jeho psychiku. Antalíková predpokladá, že v budúcnosti sa bude báť psov. Zástupkyňa primárky si na podobný útok psa nepamätá. „Mali sme tu už niekoľko pohryznutí psom, ale ešte nie v tak veľkom rozsahu,“ uviedla Antalíková.

K napadnutiu 2,5-ročného chlapčeka došlo v utorok v Poprade. Počas návštevy u známych v Poprade – Veľkej sa pes odtrhol z reťaze a zozadu napadol chlapčeka, jeho starú mamu, ktorá sa ho snažila chrániť i samotnú majiteľku psa. Najťažšie zranenia utrpel práve 2,5-ročný chlapček. Jeho stará mama, ako aj majiteľka psa mali len ľahšie poranenia. Popradský vyšetrovateľ už začal trestné stíhanie vo veci pre prečin ublíženia na zdraví, informoval SITA zástupca prešovskej policajnej hovorkyne Daniel Džobanik.

SITA

Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM