Správy

Chorobnosť zásadne stúpla: Viaceré školy v okrese Stará Ľubovňa prerušili vyučovanie

Materské školy vo Veľkom Lipníku, vo Vislanke, ZŠ s MŠ v obci Ľubotín a tiež Špeciálnu ZŠ sv. Anny v Starej Ľubovni úplne zatvorili.

Ilustračný obrázok k článku Chorobnosť zásadne stúpla: Viaceré školy v okrese Stará Ľubovňa prerušili vyučovanie
Zdroj: TASR/František Iván

Výchovnovzdelávací proces prerušili tento týždeň vo viacerých materských i základných školách v okrese Stará Ľubovňa, dôvodom je zvýšená chorobnosť.

Pre TASR to potvrdila regionálna hygienička Mária Mancalová s tým, že mali na tamojšom regionálnom úrade verejného zdravotníctva celkovo hlásených 1249 akútnych respiračných ochorení.

Škôlky zatvorili

„Chorobnosť tak dosiahla incidenciu 2481,8 na 100-tisíc osôb a stúpla v porovnaní s predchádzajúcim týždňom o 15,5 percenta. Najvyššia chorobnosť bola zaznamenaná vo vekovej skupine nula až päť rokov a najnižšia vo vekovej skupine 60 a viac rokov,“ konkretizovala Mancalová s tým, že priebeh ochorení bol komplikovaný u 12 osôb.

Vyučovanie v dôsledku zvýšeného počtu chorých detí prerušili na prvom stupni a v 6. triede v Základnej škole (ZŠ) Haligovce a v ZŠ sv. Cyrila a Metoda Stará Ľubovňa sa neučilo v ôsmich triedach.

Úplne zatvorili materskú školu (MŠ) vo Veľkom Lipníku, MŠ vo Vislanke, ZŠ s MŠ v obci Ľubotín a tiež Špeciálnu ZŠ sv. Anny v Starej Ľubovni.

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM