Peter Handzuš Rôzne

Členovia zonačnej komisie TANAPU sa stretli v Tatrách

Návštevou tatranských dolín – Bielovodskej, Javorovej a Širokej ako aj alúvií vodných tokov, ktoré je potrebné chrániť pre zabezpečenie účinnej ochrany migračných trás živočíchov v rámci Tatranského národného parku sa v uplynulých dňoch skončilo prac

Návrh zonácie bol prediskutovaný s vedeckou obcou a určilo sa jeho ďalšie smerovanie s cieľom zabezpečiť kvalitnú ochranu prírody a poriadok v slovenských veľhorách.

Expertná skupina vedeckých pracovníkov sa spoločne so zástupcami ministerstva životného prostredia, Štátnych lesov TANAPu, ako aj Štátnej ochrany prírody SR a zástupcami samosprávy dohodla na ďalších krokoch komisie pri spracovaní vedeckého návrhu zonácie. Ten bude v najbližších týždňoch dopracovaný a následne predložený na verejnú diskusiu všetkým zainteresovaným subjektom a vlastníkom pozemkov v takzvanej Zelenej tripartite.

Ministerstvo životného prostredia pripravuje zonáciu TANAPu systematicky od svojho nového vzniku. Jej predloženie na rokovanie vlády sa ale predpokladá až po schválení nového zákona o ochrane prírody a krajiny, ktorý prinesie nové spravodlivejšie a flexibilnejšie ekonomické nástroje v ochrane prírody.

Zdroj: TASR

Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM