Tlačové správy

Čo všetko môžete vidieť v Digitálnej galérii Poliankovo?

Od jari 2019 funguje v Tatranskej Polianke nový projekt tvorcov známej trick-artovej galérie Tricklandia v Starom Smokovci, s názvom Poliankovo. Čo všetko sa tu dá zažiť?

Ilustračný obrázok k článku Čo všetko môžete vidieť v Digitálnej galérii Poliankovo?
7
Galéria
Zdroj: Poliankovo

Výstava Dialóg s Planétou vytvorená v spolupráci so známym dokumentaristom a dobrodruhom Pavlom Barabášom ponúka možnosť stať sa súčasťou jeho expedícií.

Pavol Barabáš: Dialóg s planétou

Moderné technológie ponúkajú priam neobmedzené možnosti spracovania obsahu. Digitálna galéria Poliankovo je toho verným dôkazom. Na ploche vyše 600 m2 sa nachádzajú digitálne projekcie v rámci cestovateľskej výstavy Dialóg s planétou.

Prostredníctvom záberov slovenského dokumentaristu a dobrodruha Pavla Barabáša sa môžete stať súčasťou jeho expedícií zachytených v jeho dokumentárnych filmoch, ktoré získavajú ocenenia po celom svete.

Expozície sú dopĺňané autentickými predmetmi – raft Modrý Hroch, ktorý bol použitý na viacerých expedíciách, lyže a výstroj Petra Valušiaka, v ktorej absolvoval prechod Severného pólu.

Cieľom výstavy je takýmto moderným spracovaním ponúknuť pohľad na svet z perspektívy filmu i myšlienok človeka, ktorý sa ocitol na miestach planéty, o ktorých sa dozvedáme iba sprostredkovane. Nie je to však iba o úchvatnosti prírody a života v nej. Je to aj o uvedomení si toho, ako sa k planéte správame.

Dokumentárny charakter výstavy Dialóg s planétou doplňuje virtuálna realita; 3D okuliare, ktorými sa ocitáte v dvoch verejnosti neprístupných častiach jaskyne Domica.

Nájdete tu však aj interaktívny strom, tieňohru, ktorá kopíruje Vaše pohyby.

Článok pokračuje pod fotografiou.

Zdroj: Poliankovo

Ľubomír Korenko: Tajný svet v obrazoch

Voľným pokračovaním je výstava Mgr. Art. Ľubomíra Korenka, miestneho maliara, ktorého obrazy a ich ďalší rozmer objavíte vďaka ich zdigitalizovaniu, tzv. rozšírenej realite – cez špeciálnu aplikáciu, ktorá obrazy rozhýbe a oživí v netušenej animácii.

Článok pokračuje pod fotografiou.

Zdroj: Poliankovo

Miroslav Matuščin: Expedícia Tragare

Na stenách kaviarne taktiež objavíte časť obrazov Miroslava Matuščina z jeho výtvarnej expedície Tragare, ktorá takpovediac dopĺňa cestovateľské putovanie, tentokrát v ľudovej architektúre zachytenej neobyčajne snivým spôsobom.

Súčasťou Poliankova je aj kaviareň, kam môžete zavítať po prehliadke a vychutnať si výbornú kávu a chutné občerstvenie. V „digitálnom duchu“ ponúkame selfiecino – metódu tlače Vami zvolenej fotografie na mliečnu penu kávy.

Zdroj: Poliankovo

(PR)- Za obsah a fotografie zodpovedá objednávateľ tejto správy

Zdroj: Poliankovo
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM