Peter Handzuš Basketbal

ČR - SR 76:69 v kvalifikačnej B-divízii ME mužov v basketbale

Slovenským basketbalovým reprezentantom nevyšiel vstup do odvetnej časti zápolení v kvalifikačnej B-divízii ME. Zverenci trénera Františka Róna prehrali v C-skupine v Děčíne s favorizovaným Českom 69:76.

Domáci položili základ triumfu už v prvom polčase, keď si aj vďaka trojke Bartoňa tesne pred prestávkou vybudovali 13-bodový náskok.

Slováci v závere po odvážnom prieniku Gavela znížili na rozdiel šiestich bodov, no Bartoň dal vzápätí ďalšiu trojku a definitívne tak rozhodol o osude stretnutia. Česi si upevnili postavenie na čele tabuľky so ziskom plného počtu ôsmich bodov. Slovenský tím privíta v nedeľu o 18.00 v Leviciach Švajčiarov, svoje účinkovanie v skupine zakončí 24. augusta na Cypre.

kvalifikačná B-divízia ME:
C-skupina:
Česko – SLOVENSKO 76:69 (44:31)
Najviac bodov: Bartoň 13, Kudláček 12, Houska 11 – zostava a body SR: Pandula 13, Gavel, Sedmák a Marko po 12, Sýkora 3 (Baťka 10, Vido 3, Baldovský a Vojtek 2, Červenka 0, Žiak 0), TH: 19/11 – 24/15, trojky 7:6, fauly 21:21