Ľubomír Hudačko Správy

Cukrárka Petra pečie nádherné torty: Východniari sladké milujú, obľúbené sú ovocné, FOTO

Najradšej pečie svadobné torty. Podľa Petry je to totiž jedna z mála vecí, ktoré robia svadobný deň dňom D. Viac prezradila v rozhovore.

Ilustračný obrázok k článku Cukrárka Petra pečie nádherné torty: Východniari sladké milujú, obľúbené sú ovocné, FOTO
18
Galéria
Zdroj: archív respondentky

Cukrárskej tvorbe sa Prešovčanka Petra Kaščáková Mareková venuje už osem rokov. Nie je to jej povolanie, ale záľuba. Prečítajte si viac o jej tvorbe v našom archívnom rozhovore.

Je učiteľkou

„Začala som piecť počas materskej dovolenky s prvým synom. Prvá torta bola práve k jeho narodeninám. Keďže som povolaním učiteľka, hľadala som počas materskej niečo, kde by som mohla uplatniť svoju tvorivosť a trošku sa odreagovať od bežných materských povinností,“ hovorí v rozhovore pre Dnes24.sk Petra.

Inšpiráciou jej boli aj iné mamičky – tortičkárky, ktorých prácu obdivovala a tak to skúsila tiež. Na každej torte pečenej v domácom prostredí sa niečo nové naučí, čo ju posúva ďalej.

Trpia hluk mixérov

V začiatkoch sa jej párkrát stalo, že to hlavne pri pečení korpusov nedopadlo tak, ako si predstavovala. „No nič iné mi neostávalo, iba sa pustiť do ďalšieho pečenia. Postupom času a skúšaní rôznych receptov som si našla tie správne, ktoré používam pri pečení dodnes. A keďže pečenie je moja záľuba a pečiem hlavne pre rodinu, známych, priateľov, kolegov tak ich počet je rôzny. Niekedy len jedna, niekedy aj päť,“ prezradila viac ku skúsenostiam.

Piecť sa naučila sama. Mala základy od mamy, ktorá ju ako dievča viedla k vareniu a pečeniu.

Svadobná elegancia

„Samozrejme, v dnešnej dobe existuje množstvo videí, ktoré mi pomohli v začiatkoch a pomáhajú dodnes. Za možnosť piecť ďakujem hlavne rodine, ktorá doma strpí neustály hluk mixérov a kuchynský neporiadok,“ smeje sa Petra.

Najradšej pečie svadobné torty. Tie sú veľkou výzvou, keďže to musí byť dokonalosť a elegancia. Svadobná torta je podľa jej slov totiž jedna z mála vecí, ktoré robia svadobný deň dňom D.

A ktoré chute fičia teraz v lete najviac sa dočítate v pokračovaní rozhovoru na 2. strane.

Objektívom: Východniarka Petra pečie inšpiratívne a originálne torty
18
Galéria
Zdroj: archív respondentky

Viac správ z Popradu a okolia:

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM