Peter Handzuš Rôzne

Cyklotrasou chcú spojiť Poprad a Spišskú Belú

O cyklistické trasy pod Tatrami a ich budovanie začínajú mať záujem už i samotné obce. Aj z tohto dôvodu sa vo štvrtok 2. februára z iniciatívy primátora Spišskej Belej Štefana Bieľaka a starostu obce Veľká Lomnica Petra Dudu uskutoční prvé kolo spo

Koordinátor projektu Belianske Tatry – spolu a bližšie Martin Gallik informoval, že na rokovanie boli prizvaní i starostovia podtatranských obcí, ako napr. Huncovce, Malý a Veľký Slavkov, Mlynica, Stará Lesná, Rakúsy, Mlynčeky, Nová Lesná, ale i zástupcovia miest Kežmarok, Poprad a Vysoké Tatry. „Chýbať by nemali zástupcovia Regionálnej rozvojovej agentúry Tatry – Spiš, Centra rozvoja turizmu Prešovského samosprávneho kraja pre Vysoké Tatry, Euroregiónu Tatry, ako aj zástupcovia občianskeho združenia Pro Tatry,“ doplnil Gallik.

Cieľom stretnutia má byť podľa neho zmapovanie záujmov týchto samospráv pri riešení výstavby cyklotrás v podtatranskom regióne a hľadanie spoločného riešenia ich prepájania v koridore od Popradu až do Spišskej Belej. „Zámerom je tiež hľadať riešenia, ktoré spoločnými silami napomôžu rýchlejšej realizácii ich zmysluplného prepojenia do ucelenej ponuky možností voľnočasového vyžitia pre obyvateľov i návštevníkov podtatranského regiónu,“ upozornil Gallik.

Vyzdvihol tiež potrebu cyklistického prepojenia vyššie spomínaných obcí, ktorá začala v poslednom čase narastať. Impulzom boli najmä uskutočnené investície do cyklotrás spájajúcich Poprad a Svit, ako aj Spišskú Belú a Tatranskú Kotlinu. Posledná spomínaná bola spolufinancovaná Európskou úniou. Myšlienka budovania cyklotrás sa v poslednom čase čoraz viac rozvíja. Zo Spišskej Belej by mal cyklistický chodník pokračovať až na poľskú hranicu a z Popradu by sa mohli obyvatelia i návštevníci regiónu časom previesť na bicykli až do Starého Smokovca.

Text: TASR Foto: Poprad24

Tento článok nie je možné komentovať.

Rýchle správy

Najčítanejšie