Monika Vengrínová Hokej

Aj napriek veľmi kvalitnému a vyrovnanému zápasu, kde sme až do polovice druhej tretiny mali navrch, naši napokon prehrali s domácou Nitrou, keď tá skórovala už 42 sekúnd po predĺžení.

Ilustračný obrázok k článku Ďalšia smolná prehra s Nitrou. Kamzíci si odniesli jeden bod po prehre po predĺžení

Druhá Nitra privítala len o dve priečky nižšie postavený Poprad, no rozdiel medzi oboma celkami je 17 bodov. Napriek tomu sa vedenia ujali hostia, keď už v 52. sekunde stretnutia skóroval po nájazde na dvakrát Lapšanský. Nitre však stačilo len 21 sekúnd na vyrovnanie, po akcii Henricha Ručkaya s Kováčikom skóroval Lelkeš. Sústavný tlak domácich napokon do gólu nevyústil, a tak celky odchádzali na prvú prestávku za zmierlivého stavu 1:1.

V úvode druhej tretiny vrazil domáci Lukáš Novák na mantinel Jáchyma, ktorý musel ísť do nemocnice s podozrením na zlomeninu kľúčnej kosti. Nitrianskeho hráča poslal rozhodca predčasne sa osprchovať, no následnú 5-minútovú presilovú hru hostia na strelenie gólu nevyužili. V 37. minúte však pri hre 4 na 4 zatiahol Popradčan Mlynarovič puk do tretiny domácich, posunul ho voľnému Sýkorovi, ktorý prestrelil Kristana. Šesť sekúnd pred druhou sirénou Nitrania opäť vyrovnali, Stümpel poslal dopredu kanoniera Tománka a ten už vedel čo má s pukom urobiť – 2:2.

V 55. minúte mal skvelú príležitosť dostať hostí znovu do vedenia Lapšanský no svoj brejk na strelenie gólu nevyužil. Nasledovalo predĺženie, no trvalo iba 42 sekúnd, po Königovej strele poslal puk do vlastnej brány obranca hostí Gaborčík a Nitra tak opäť vyhrala – 3:2.

Karol Kolečáni, asistent trénera Nitry: „Do zápasu sme nastúpili profesorsky, čo sa nám mohlo vypomstiť. Paradoxne nás do hry dostala oslabovka pri vylúčení Nováka, ožili diváci, prenieslo sa to aj na hráčov, odvtedy sme hrali iný hokej. Do poslednej tretiny sme išli s tým, že kto dá gól vyhrá, napokon sa to potvrdilo až v predĺžení. Dnes sme vyhrali, ale so šťastím.“

Vladimír Turan, asistent trénera Popradu: „Hral sa veľmi kvalitný zápas, v prvej tretine sme mali veľa príložitosti na to, aby sme vyhrávali, také šance by sa mali premieňať. Do polovice druhej tretiny sme mali navrch, ale potom po našich fauloch mali domáci príležitosti na skórovanie. Tretia tretina sa prelievala hore-dole, no keby sme využili nájazdy, mohli sme vyhrať.“

HK Nitra – HK Poprad 3:2 pp (1:1, 1:1, 0:0 – 1:0)

Góly: 2. Lelkeš, 40. Tománek, 61. König – 1. Lapšanský, 37. Sýkora.
Vylúčení: 5:5, navyše L. Novák (Nitra) 5+DKZ za vrazenie na mantinel, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lokšík, Stano – Brath, Šefčík,