Peter Handzuš Rôzne

Dávid (20) s kamarátmi chce pomôcť mladým umelcom. Toto pre nich vymyslel

Niekedy si ani neuvedomujeme, koľko výnimočných ľudí žije v našom okolí. Nie všetci sú profesionáli a hrajú prvú mediálnu ligu, ale je dosť takých umelcov, ktorých tvorbu sa oplatí poznať.

Ilustračný obrázok k článku Dávid (20) s kamarátmi chce pomôcť mladým umelcom. Toto pre nich vymyslel
Zdroj: Dnes24.sk

Trojica mladých ľudí (Dávid Dučák, Filip Kurunczi a Róbert Mysza ) sa pokúša v rámci projektu ARTLIST vytvoriť zoznam umelcov z rôznych žánrov, zatiaľ prevažne z regiónu Spiš. „Projekt ARTLIST sme vytvorili na prezentáciu širokej škály umelcov a umenia v našom regióne. Snažíme sa priblížiť prácu týchto ľudí ich okoliu. Tento projekt má ľudom ukázať: Pozrite sa na prácu tohto človeka, ktorý je možno aj váš sused. Pozrite sa, čo vytvára, čo prináša do našej spoločnosti a kultúry. Naša snaha je vytvoriť lepšie prostredie pre prácu a sebarealizáciu týchto ľudí,“ povedal pre Poprad 24 jeden z tvorcov projektu Dávid Dučák.

Projekt je zameraný na prezentáciu každej tvorivej činnosti, či už je to hudba, tanec, výtvarníctvo, body art, graffiti, foto, video… „Každý kto prispieva nejakou tvorivou činnosťou do našej spoločnosti si zaslúži trocha priestoru, aby mohol ukázať aj zámer jeho práce, to ako sa k nej dostal, prečo ju robí a čo sa snaží dosiahnuť alebo dokázať,“ dodal Dávid.

Zatiaľ je tento projekt zameraný hlavne na región Spiš. Teda okresy Poprad, Kežmarok, Stará Ľubovňa, Spišská Nová ves a Levoča. Tu by to ale nemalo končiť. „Veľmi radi by sme tento projekt neskôr potiahli na ďalšie časti Slovenska. Už aj máme plán ako to urobiť, no bude to veľmi náročné. Sme otvorení rôznym spoluprácam z rôznych strán a radi odprezentujeme každého, kto by do sa nášho projektu chcel zaradiť, pre ďalší spoločný rast. Všade, kde sú kreatívni ľudia, sú kreatívne nápady, ktoré si zaslúžia, aby ich niekto vypočul,“ prezradil na záver o plánoch s Artlistom Dávid Dučák.

V rámci projektu ARTLIST by mali v blízkej budúcnosti vznikať rôzne videá a klipy (tanečné, športové …) ktoré by mali reprezentovať náš región a aktivity mladých ľudí pred celým Slovenskom. V spolupráci s ARTLISTOM vám na našom webe predstavíme umelcov, ktorí už v tomto projekte figurujú. Tešiť sa môžete na ukážky prác dídžeja a producenta, tatérky či kameramana.

Dávid (20) s kamarátmi chce pomôcť mladým umelcom. Toto pre nich vymyslel
3
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie