Debakel v Trenčíne. Dukle pomohli presilovky

V 42. kole Tipsport Extraligy cestovali popradskí hokejisti do Trenčína. O popradskej prehre rozhodli oslabovky v poslednej tretine, ktoré Dukla využila trikrát.

Ilustračný obrázok k článku Debakel v Trenčíne. Dukle pomohli presilovky

Trenčania boli od úvodu duelu aktívnejší a viac zamestnávali hosťujúceho brankára Slipčenka. Za svoju aktivitu boli v 4. minúte odmenení gólom. Marosz založil rýchlu kombináciu cez Pardavého na osamoteného Jakuba Gašparoviča pred bránkou Popradu, ktorý z prvej poslal svoj tím do vedenia. Hra sa v ďalšom priebehu prvej tretiny vyrovnala a k slovu sa dostali aj hostia spod Tatier, ale pred bránkoviskom Dukly im k úspešnému zásahu chýbalo viac razancie a správnej hokejovej drzosti.

Poprad nakoniec zúročil na začiatku druhej tretiny svoju prevahu do vyrovnávajúceho gólu, ktorý prišiel v 24. minúte. Vandas našiel prihrávkou cez bránkovisko Hvilovu voľnú hokejku a tá poslala puk do siete. V 28. minúte unikla dvojica Klouda – Tomas a po strele prvého menovaného a zákroku Nagya mal možnosť na gól Roman Tomas, ktorý však v stopercentnej šanci zaváhal. Trest prišiel v 31. minúte počas presilovky, keď Pozníkova strela od modrej skončila v sieti. „Kamzíci“ si do konca druhej časti hry vylámali ešte niekoľkokrát zuby na skvelom Nagyovi, ktorý vychytal v gólových šanciach ako Buca z osi klziska, tak aj osamoteného Vaica pred bránkou.

Dukle vyšiel vstup do tretej tretiny podľa predstáv, keď na konci 43. minúty využil po 28 sekundách presilovú hru príklepom od modrej Bokroš. Na ťahu bol v ďalšom priebehu Poprad, ale ten sa o možnosť a hlavne o čas pripravoval sám zbytočnými vylúčeniami. Trenčania navyše veľmi umne bránili svoj náskok, ktorý v závere ešte prikrášlili. Pardavý s Maroszom vypracovali gól Jakúbekovi, ktorý si v 56. minúte pripísal prvý úspešný zápis v sezóne a o minútu neskôr využil tretiu presilovku domácich Bagin efektnou dorážkou pred Slipčenkom. Dukla zdolala Poprad 5:1 a posunula sa na piatu priečku v tabuľke.

Dukla Trenčín – HK Poprad 5:1 (1:0, 1:1, 3:0)
Góly: 4. Gašparovič, 31. Pozník, 43. Bokroš, 56. Jakúbek, 57. Bagin – 24. Hvila. Rozhodovali: Jonák – Junek, P. Tvrdoň, vylúčení: 2:6, presilovky: 3:0, oslabenia: 0:0, 1650 divákov

Dukla Trenčín: Nagy – Imrich, Bokroš, Bagin, Pozník, Habšuda, Bednár, Markovič – Pardavý, Marosz, Gašparovič – Mikula, Lelkeš, Sojčík – Otčenáš, Rusnák, Filo – Jakúbek, Nemček, Hudec – Stantien

HK Poprad: Slipčenko – Špelda, Šterbák, Kurali, Kovačevič, Jáchym, Fabian, Gaborčík – Hvila, Sabolič, Vandas – Tomas, Klouda, Jabrocký – Smotrila, Vaic, Buc – Gríger, Takáč, Paločko