Ľubomír Hudačko Správy

Deti vo Svite potešil netradičný Mikuláš: Sladkosti rozdával ako šofér autobusu, FOTO

Vyzdobený autobus v predvianočnej atmosfére si užíval vodič Mikuláš, ktorý okrem pozdravov rozdával aj sladkosti. Na pomoc si tento rok vzal čerticu.

Ilustračný obrázok k článku Deti vo Svite potešil netradičný Mikuláš: Sladkosti rozdával ako šofér autobusu, FOTO
4
Galéria
Zdroj: Mesto Svit

Na svoju mikulášsku jazdu sa svedomito pripravoval Mikuláš Slavomír, ktorý spolu s čerticou Zuzkou vítali v rannom spoji všetky deti cestujúce z miestnej časti Pod Skalka do Svitu do základných škôl na ul. Komenského a Mierová. Mesto Svit o tom informuje na svojej webstránke.

Pekne vyzdobený autobus v vpredvianočnej atmosfére si užíval vodič Mikuláš, ktorý okrem príjemných pozdravov rozdával aj sladkosti. Na pomoc si tento rok vzal čerticu Zuzku.

Prekvapení aj seniori

„Mikuláš do nášho mesta prišiel moderne, vymenil sane ťahané sobmi za autobus. Deti mali veľkú radosť a poniektoré to aj očakávali, keďže sme s touto milou akciou začali už minulý rok. Prekvapení boli aj seniori, ktorí sa ranným MHD spojom o 7:20 hod. vybrali do Svitu a nešetrili úsmevmi. Myslíme si, že sa patrí potešiť deti aj takýmto netradičným sprievodom, keďže Sv. Mikuláš je patrónom chudobných, chorých, ale aj ochrancom všetkých detí. Ohlasy na mikulášsku jazdu sú veľmi pozitívne a my sa mesmierne tešíme,“ uviedol na pravú mieru jazdu autobusom Slavomír Baňas, ktorý si obliekol kostým Mikuláša.

V papierových domčekoch si deti našli čokoládové vajíčka a čokoládové peniažky.

Objektívom: Netypický autobus vo Svite obsluhoval Mikuláš
4
Galéria
Zdroj: Mesto Svit
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM