Samospráva

Deti zo sociálne slabších rodín si užívajú leto v tábore: Mesto ho organizuje už po 19. krát

40 detí zo sociálne slabších rodín zažíva dobrodružstvo v letnom tábore. Počas ôsmich dní strávených v Slovenskom raji majú pripravený bohatý program.

Ilustračný obrázok k článku Deti zo sociálne slabších rodín si užívajú leto v tábore: Mesto ho organizuje už po 19. krát
4
Galéria

Mesto Poprad už po 19. krát pripravilo pre štyri desiatky detí zo sociálne slabších rodín osem dňový prázdninový pobyt. Od soboty 6. do 13. júla si doprajú oddych a relax v horskom hoteli v Slovenskom raji, kde sa zrekreujú, zažijú jedinečné príbehy, priateľstvá a dobrodružstvá.

„Piati skúsení lektori si pre deti pripravili pestrý zaujímavý program plný hier, súťaží a aktivít, ako napr. táborák spojený s opekačkou, hudbou a hrami, jazdu na koni, lezenie na Stratenskej píle, športové hry, tvorivé dielne, pyžamovú párty, letné kino, nočnú hru, karneval, výrobu vlastných tričiek, súťaž v disc golfe, výrobu totemov, maľovanie vlajok a podobne,“ uvádza mesto na svojej internetovej stránke s tým, že aj tento rok budú deti spoznávať krásy okolia, keď okrem turistických vychádzok v národnom parku a kúpania v neďalekej Palcmanskej maši, navštívia aj Dobšinskú ľadovú jaskyňu a absolvujú exkurziu v kaštieli Betliar.

Finančné náklady spojené s pobytom nezaťažia ani jednu rodinu. „Mesto Poprad vyčlenilo pre realizáciu letného tábora 10 tisíc eur, pričom pre myšlienku realizácie letného tábora sa podarilo získať aj sponzorov,“ informuje mesto.

Zdroj: Mesto Poprad

Rýchle správy

Najčítanejšie