Diváci v Poprade pískali, nie však na hráčov hostí

Veľké trápenie Popradu využili hráči Nitry a odniesli si spod Tatier zaslúžené tri body. Pre Nitru to bolo len druhé víťazstvo na súperovom ľade v tejto sezóne.

HK AutoFinance Poprad – HK Nitra 3:4 (0:1, 1:1, 2:2)

Góly: 31. Chovan, 49. Vaic, 60. Tavželj – 9., 30. Tománek, 44. G. Saliji, 60. Hamrák. Rozhodovali: Višnovský – M. Grečko, Gajan, vylúčení: 5:6, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 1368 divákov.

Úvod duelu poznamenala séria nepresností na oboch stranách. Prvú šancu zaznamenal až po piatich minútach Kovačevič, po ktorého nahodení do priestoru brány bol ešte v nádejnej pozícii Vaic. Skóre otvorili hostia, keď v 9. minúte Šimonovič nestačil sklopiť betóny a Tománek skóroval. Vyrovnanie mal na hokejke Takáč, 4 minúty pred prvou sirénou netrafil odkrytú bránu Nitranov.

Popradčania sa nevedeli dostať do rytmu ani v prostrednej časti. V 25. minúte Balán napálil puk pred Šimbocha a len len, že sa neodrazil od Gurčíka až do siete. Nasledovala presilová hra a Chovan namieril z medzikružia len do nitrianskeho gólmana. Keď sa v polovici stretnutia pomedzi domácich bekov znovu preštrikoval Tománek a okabátil Šimonoviča, popradský zimák pokrikom volal po nasadení Melicherčíka. Poprad však zakrátko dokázal odpovedať, Kovačevič nabil Chovanovi a po šťastnom odraze bolo 1:2. V 37. minúte bol v šancí Kroták, pridlho však špekuloval a dobrú pozíciu premárnil. Poprad potom nevyrovnal ani v 25 sekundovej početej výhode o dvoch mužov. Najmä vďaka dobrému výkonu brankára Šimbocha do kabín odchádzali Svozilovi zverenci s jednogólovým mankom.

Poprad sa trápil i v tretej časti. Domácim nešla kombinácia, nevychádzal prechod stredného pásma a ani jedna z pätiek si nedokázala vypracovať územnú prevahu. V 44. minúte znovu udreli hokejisti spod Zobora, keď Garip Saliji namieril presne do vinkla – 1:3. Popradčania strelili kontaktný gól, po peknej akcii Balán nahral Vaicovi a znovu to bolo len o gól. S pribúdajúcim časom sa stupňovalo úsielie „kamzíkov“, v presilovke len tesne minul od modrej Kroták. Popradčania v záverečnej päťminútovke dva krát v krátkom slede faulovali a museli sa brániť dvojnásobnej presile. Záver už domáci nezvládli, v power play inkasovali. Gól Tavželja od modrej 6 sekúnd pred koncom už nič nemenil.

Róbert Spišák, tréner Popradu: „Nemôžem byť spokojný vôbec s ničím. Nepredviedli sme to, čo nás zdobilo v posledných stretnutiach. Osobná statočnosť, dôraz v súbojoch, v týchto činnostiach sme absolútne prepadávali. Pri koncovke zas chýbala zdravá agresivita.“

Karol Kolečányi, tréner Nitry: „Odohrali sme taktický a disciplinovaný zápas, v ktorom chlapci splnili to, čo sme si predsavzali. Vedeli sme, že Poprad má šikovných útočníkov, ktorí ak dostanú priestor, vedia podržať puk a vytvoriť si šance. Snažili sme sa hlavne prehusťovať stredné pásmo, čo nám zdarne vychádzalo. Sme spokojní.“

Text: TASR Video: Poprad24