Dlho sa na to čakalo: Rekreačná zóna Tancuľka na Kvetnici sa dočká revitalizácie

Niekdajšia obľúbená oddychová lokalita Popradčanov Tancuľka v mestskej časti Kvetnica sa dočká revitalizácie. Realizovať ju chce miestna samospráva.

Martin Sýkora
Ilustračný obrázok k článku Dlho sa na to čakalo: Rekreačná zóna Tancuľka na Kvetnici sa dočká revitalizácie
Foto: Monika Vengrínová / Zdroj: Dnes24.sk

Obnova za 150 tisíc

Cieľom radnice je vybudovať tam vhodné a kvalitné zázemie pre oddych a relax na okraji mestských lesov. Lokalita je na tento zámer vyčlenená aj v generálnom pláne prímestského rekreačného lesa. Zrevitalizovať chce samospráva územie s rozlohou približne 5000 metrov štvorcových. Mestské zastupiteľstvo mesta Poprad vyčlenilo na svojom aprílovom zasadnutí na revitalizáciu územia 150 000 eur. „Mali by sa tam vybudovať kryté i otvorené priestory a ohniská na opekanie, terasa s výhľadom na kameňolom, toalety, infostánok, detské ihrisko a fitness ihrisko," priblížil projektant Martin Baloga. Projekt počíta s jednoduchými stavbami, ktoré podľa neho vhodne zapadnú do prostredia prímestského lesa. V súčasnosti prebieha konanie o využití územia, následne budú jednotlivé stavby umiestňované na základe ohlásenia.

Veža zatiaľ nestojí

Tancuľka je dostupná pre peších, cyklistov i motoristov, cez túto lokalitu prechádzajú tiež značkované turistické chodníky, ktoré pokračujú ďalej na Kvetnicu. Projektová dokumentácia bola financovaná z prostriedkov Oblastnej organizácie cestovného ruchu Región Vysoké Tatry. Z pohľadu ďalšieho rozvoja turistickej a oddychovej infraštruktúry na Kvetnici má mesto vďaka architektonickej súťaži k dispozícii víťazný projekt vyhliadkovej veže, ktorá by mala vyrásť na vrchole Zámčisko. V spolupráci s Baníckym cechom Spiša je v pláne vybudovanie aj náučného chodníka a tiež obnovenie banského gápľa pri bani Strieborná.

Zdroj: TASR