Pavol Krupka Kultúra

Dni sv. Egídia v Poprade: Maroš Bango vystúpil so svojím Koncertom pre nádej

Maroš Bango vlieva svojím spevom ľuďom nádej, optimizmus, pozitívnu energiu, lebo v živote ich každý potrebuje. S týmto úmyslom v nedeľu spieval aj pred publikom na popradskom námestí. Jeho vystúpenie bolo súčasťou Dní svätého Egídia, ktorý je pre veriacich patrónom nášho mesta.

Ilustračný obrázok k článku Dni sv. Egídia v Poprade: Maroš Bango vystúpil so svojím Koncertom pre nádej
Foto: Pavol Krupka / Zdroj: Dnes24.sk

Od narodenia nevidí, ale to nie je jeho jediná rana od života. Všetky starosti i radosti zdieľa so svojou podobne postihnutou manželkou Alexandrou. Pomáha mu pri tom ďalšia veľká láska – spev. Spevom však zároveň pomáha aj iným. Za štyri roky svojho verejného účinkovania sa stal dostatočne známym, aby mohol pre ľudí urobiť veľa dobrého. Využíva to, ako často sa len dá. Aj výťažky z koncertovania po celom Slovensku i mimo neho idú na účet jeho občianskeho združenia, ktoré pomáha hendikepovaným prekonávať ťažkosti, s ktorými sa stretávajú. Zároveň ich však povzbudzuje v tom, aby sa nebáli pracovať na svojom talente aj navzdory nepriazni osudu.

Najnovší koncertný program nazval spevák príznačne – Koncert pre nádej. Viera, nádej, láska – niet nič väčšieho a krajšieho, ako sú tieto hodnoty, povedal ústami svojej manželky na začiatku svojho vystúpenia. Maroš sám najradšej toto krédo šíri piesňami. Časť jeho repertoáru má preto duchovný charakter, nádej a optimizmus však nachádza aj v širokom talianskom repertoári, ďalšie pozitívne hodnoty vidí aj v slovenskej klasike.

Nedeľné popradské vystúpenie Maroša Banga predčasne ukončil dážď, no dovtedy ho stačila vystriedať za mikrofónom aj Viera Petrovčinová, hudobná pedagogička z Humenného, ktorá má okrem podobného osudu s Marošom spoločnú aj lásku k hudbe. Stihli si aj zaspievať spoločné Vivo per lei – Žijem pre ňu. (Pre hudbu, pozn. autora).

Dni sv. Egídia: Maroš Bango a jeho Koncert pre nádej
1
Galéria
Dni sv. Egídia: Maroš Bango a jeho Koncert pre nádej
7
Galéria
Foto: Pavol Krupka / Zdroj: Dnes24.sk
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM