Hokej

Do klubu sa vracia známa tvár: Poprad pred novou sezónou posilní odchovanec Česánek

Česánek pôsobil počas šiestich sezón v najvyššej slovenskej súťaži aj v Spišskej Novej Vsi. Celkovo si pripísal v 135 zápasoch 7 bodov.

Ilustračný obrázok k článku Do klubu sa vracia známa tvár: Poprad pred novou sezónou posilní odchovanec Česánek
Zdroj: TASR/Oliver Ondráš

Slovenský hokejový obranca Boris Česánek sa po dvoch sezónach vrátil do materského HK Poprad. Dvadsaťtriročný bek je odchovanec klubu a pôsobil v ňom do sezóny 2020/21.

Uplynulé dva ročník strávil v Spišskej Novej Vsi so striedavými štartami v druholigových Brezne a Dubnici a v českom Vsetíne, ktorému dopomohol k finálovej účasti v Chance lige.

Čo chce priniesť

„Bol som v dlhodobom kontakte s riaditeľom klubu pánom Jurinyim a som rád, že sa spolupráca dotiahla do úspešného konca. Do Popradu chcem priniesť jednoduchú hru a tvrdosť. Snáď tým prispejem k tímovému úspechu, pretože tento tím má vždy vysoké ciele,“ uviedol pre klubovú stránku.

„Som veľmi rád, že sa k nám ´Česo´ vracia. Záver uplynulej sezóny ho zachytil vo výbornej forme. Verím, že k nám dovezie tvrdosť, obetavosť a zodpovednosť v defenzíve. Je to náš odchovanec s potenciálom, verím, že ho u nás opäť rozvinie,“ povedal riaditeľ klubu Ľudovít Jurinyi.

Česánek pôsobil počas šiestich sezón v najvyššej slovenskej súťaži v Poprade a Spišskej Novej Vsi.

Celkovo si na svoje konto pripísal sedem bodov za gól a šesť asistencií v 135 zápasoch. Slovensko reprezentoval na MS do 18 rokov v roku 2018 a na MS do 20 rokov v roku 2020.

archívne foto

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM