Monika Vengrínová Rôzne

Do popradských škôlok rodičia zapísali 497 detí: Niektorí hneď do viacerých

Detičky majú zápisy do materských škôl za sebou. Rodičia ich spolu zapísali 549, niektorí ale hneď do niekoľkých. Na konci školského roka však do škôl odíde menej detí, preto vzhľadom na silný populačný ročník niektoré deti pri prijímaní do škôlok, dostanú prednosť.

Ilustračný obrázok k článku Do popradských škôlok rodičia zapísali 497 detí: Niektorí hneď do viacerých
Foto: Peter Handzuš / Zdroj: Dnes24.sk

V termíne od 15.februára do 15.marca 2015 sa uskutočnil zápis detí do materských škôl v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Poprad. „Rodičia zapísali spolu 549 detí. Keďže niektorí rodičia z obavy o miesto zapísali deti hneď do niekoľkých škôlok naraz, pričom rekord predstavuje zapísanie jedného dieťaťa do piatich škôlok, skutočný počet zapísaných detí je 497,“ uviedla Edita Pilárová, vedúca oddelenia školstva MsÚ v Poprade.

Na konci aktuálneho školského roka odíde z materských škôl 466 predškolákov, predpokladá sa zároveň približne 61 žiadostí o odklad nástupu do základnej školy. „Vzhľadom na silný populačný ročník a počet odkladov tak budú do našich škôlok prednostne prijímané deti z Popradu narodené do konca decembra 2012. Reálny stav však ukáže až september 2015 podľa počtu detí, ktoré do škôlok skutočne nastúpia,“ doplnila Pilárová. Rozhodnutia o prijatí detí do MŠ môžu rodičia očakávať do 30.apríla. Deti, ktoré do 31.12. nedovŕšia tretí rok, budú prijaté do MŠ len v prípade voľných kapacít.

Keďže v kalendárnom roku 2012 sa narodilo 505 detí, ročník bol v porovnaní s inými rokmi populačne silný. Pre porovnanie rok predtým sa narodilo 466 detí. Populačne najslabším ročníkom za 15 ročné sledované obdobie je rok 2014, kedy sa narodilo len 416 detí.

foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie