Pondelok 22. júl 2019 Magdaléna  16 °C
Tlačové správy

Do Popradu prichádzajú zaujímavé osobnosti, poukážu na možnosti spoločenských a technologických zmien k lepšiemu

Najväčšia telekomunikačná konferencia Metro ON Line sa rozrastá o nové inovatívne komunity.

Ilustračný obrázok k článku Do Popradu prichádzajú zaujímavé osobnosti, poukážu na možnosti spoločenských a technologických zmien k lepšiemu
Zdroj: © metroonline.sk

Odborníkov z rôznych odvetví ako sú samosprávy, výroba, telekomunikácie, malé a stredné podniky, ale aj IT špecialisti na počítačovú bezpečnosť, doplnia 13. až 17. mája v AquaCity Poprad zaujímavé a významné osobnosti. Svoje posolstvo, ako posunúť ľudstvo vpred, na konferencii odovzdajú napríklad zlatí chlapci z Göteborgu, fínsky tvorca značky Angry Birds, americký špeciálny agent FBI, či vyslanec ostrova Okinawa Ruskej federácie.

Po minulom úspešnom ročníku, kedy sa prvýkrát brány konferencie otvorili na celých päť dní, organizátori zadefinovali základné piliere tejto, v začiatkom fungovania, najmä technologickej konferencie. Dnešnými hlavnými piliermi sú ekológia, sociálna inklúzia a vzdelávanie. Preto sa prierezovo počas všetkých tematických dní hľadajú možnosti, ako tieto témy prepojiť a zrealizovať do bežného života a pomôcť tak našej spoločnosti i planéte. Telekomunikačná sféra za posledné desaťročia poprepájala všetky oblasti nášho života, preto je načase, aby sme sa pomocou zdieľania tohto skvelého know-how niekam posunuli. Možnosť navštíviť konferenciu Metro ON Line preto dostane viac ako 400 mladých ľudí z východného Slovenska, a to športovcov a študentov IT odborov stredných škôl. Podujatie však otvára možnosti aj pre inšpiráciu menších a stredných podnikateľov, prípadne i manažérov významnejších podnikov v okolí podtatranského regiónu. Vďaka narastajúcemu počtu partnerov sa návštevníci môžu tešiť na inšpiratívny a nezameniteľný program.

Tento rok sa kongres rozšíril aj o náročnejšiu problematiku – prečo je dôležité umožniť ľuďom s poruchou autizmu integráciu cez pracovné miesta vo firmách každého druhu, no zároveň poukázať ako je dôležitý šport pre prekonávanie ich životných komplikácií. Symbolika športu sa pretavila pod záštitou Slovenského zväzu ľadového hokeja cez MS v hokeji a OZ Na ľade aj do pomoci sirotám z detských domovov, keďže táto terapia prináša dlhodobo tie najlepšie výsledky. Najmä cez programy, ktoré sa snažia v deťoch vypestovať väčšinou dávno stratenú dôveru k okoliu a spoločnosti. Deti tak po prekročení dospelosti nezostanú opustené na okraji spoločnosti, ale vedia sa do nej zapojiť ako plnohodnotní a prínosní členovia komunít.

Kompletný program technologickej konferencie Metro ON Line a ďalšie dôležité informácie nájdete na internetovej stránke www.metroonline.sk.

Zdroj: © metroonline.sk