Do práce na bicykli: Poprad sa opäť zapojil do celoslovenskej súťaže

Do práce na bicykli je súťaž určená pre všetkých obyvateľov slovenských miest. Mesto Poprad sa do súťaže zaregistrovalo 28.marca 2018.

Martin Sýkora
Ilustračný obrázok k článku Do práce na bicykli: Poprad sa opäť zapojil do celoslovenskej súťaže
Zdroj: TASR

Mesto Poprad sa po roku opäť zapojilo do celonárodnej cyklistickej súťaže Do práce na bicykli . „V minulom roku sa v Poprade do súťaže zapojilo 15 tímov a 49 súťažiacich, ktorí spolu najazdili 8677,72 km a uskutočnili 1121 jázd do práce a z práce na bicykli. Keďže evidujeme rastúci záujem o túto súťaž, prihlásili sme sa opäť. Pevne veríme, že počasie bude v tomto roku priaznivejšie a počet kilometrov i jázd opäť zvýšime,“ uviedol lokálny koordinátor súťaže v Poprade Andrej Zreľak. Hlavným cieľom súťaže je podpora rozvoja nemotorovej, predovšetkým cyklistickej dopravy v mestách, ktoré chce inšpirovať k vytváraniu kvalitných podmienok pre ekologické druhy dopravy. Je to zároveň výzva pre zamestnávateľov, aby budovali vo svojich sídlach vhodné podmienky pre zamestnancov, ktorí dochádzajú do práce na bicykli a motivácia pre zamestnancov, aby viac používali túto formu alternatívnej dopravy pri každodennom cestovaní do práce. Vyhlasovateľom súťaže je Ministerstvo dopravy a výstavby SR a národný cyklokoordinátor.

Do práce na bicykli je súťaž určená pre všetkých obyvateľov slovenských miest, ktoré sa v termíne do 18.apríla 2018 a v zmysle štatútu súťaže oficiálne zaregistrujú na internetovej stránke www.dopracenabicykli.eu.

Mesto Poprad sa do súťaže zaregistrovalo 28.marca 2018. Registrovať sa tak oficiálne môžu začať aj jednotlivé 2 až 4-členné tímy, ktoré vytvoria zamestnanci firiem, inštitúcií a organizácií. Tie budú počas mesiaca máj dochádzať do zamestnania na bicykli a budú si o tom viesť evidenciu na internetovej stránke www.dopracenabicykli.eu v zmysle štatútu súťaže. Registrácia tímov je možná až do 5.5.2018. „Jeden tím môže mať 2 – 4 členov, ktorí sú preukázateľne v čase trvania súťaže zamestnancami firmy, pod ktorej číslom IČO je tím do súťaže registrovaný. Z jednej firmy môže pochádzať ľubovoľný počet tímov. Každý tím musí mať minimálne 2 členov, najviac však 4 členov. Študenti uvádzajú IČO školy. Každý súťažiaci sa môže do súťaže zaregistrovať iba 1×,“ informoval komunikačný manažér popradskej radnice Marián Galajda.

Zdroj: Poprad24/Mesto Poprad

Odporúčame