Do Svitu prichádza nový zamestnávateľ: Vzniknúť má viac ako 100 pracovných miest!

Dobrá správa pre náš región. Do Svitu prichádza nový zamestnávateľ. Má sa vytvoriť viac ako 100 nových pracovných miest. Tu sú ďalšie zaujímavé podrobnosti.

Erik Bojničan
Ilustračný obrázok k článku Do Svitu prichádza nový zamestnávateľ: Vzniknúť má viac ako 100 pracovných miest!
Zdroj: Dnes24.sk

Spoločnosť Nissens Slovakia, ktorá svoje pôsobenie na Slovensku rozbehla už v roku 2004 v Čachticiach, podľa Dariny Štefaňákovej z oddelenia komunikácie a marketingu mesta Svit, aktuálne rozširuje svoju výrobu, pričom priestory pre svoje pôsobenie našla v meste Svit.

Región spĺňa predpoklady

„Pôvodne dánska spoločnosť založená v roku 1921 Alanom Nissenom v mestečku Horsens sa zameriava na vývoj a výrobu chladiacich komponentov pre automobilový priemysel, ale aj pre technologické chladiace centrá,“ informuje Štefaňáková, ktorá dodala, že firma sa venuje výrobe a realizácii rozmanitých tepelných riešení pre rôzne podniky po celom svete.

Nissens sa vo svojej výrobe orientuje aj na produkciu technológií na výrobu veternej energie a pre túto produkciu je dôležitá efektívna dodávka kvalitného materiálu na oceľové konštrukcie, dostupná infraštruktúra a tiež kvalifikovaná pracovná sila. „Náš región spĺňa tieto predpoklady vo všetkých ohľadoch a navyše vo Svite ukončil svoju činnosť Svitstroj – dcérska spoločnosť nemeckého koncernu, ktorá v minulosti zamestnávala práve odborníkov v oblasti zvárania,“ vysvetľuje Štefaňáková.

Zamestnancov mienia doškoliť

Zástupcovia spoločnosti podľa Štefaňákovej ešte minulý rok v auguste oslovili vedenie mesta Svit – primátora mesta Miroslava Škvareka s požiadavkou vytypovania vhodných priestorov v rámci mesta. „Počas úvodných rokovaní s primátorom uviedli svoj zámer vybudovať v meste Svit prevádzku, ktorá by mala vo finálnej fáze zamestnávať približne 120 zamestnancov. Ide predovšetkým o zamestnancov, špecialistov na zváranie v ochrannej atmosfére a špecificky aj hliníka, pričom dôraz je kladený na kvalitu vykonávaných prác,“ pokračuje Štefaňáková.

Zamestnancov si podľa mesta spoločnosť mieni doškoliť tak, aby spĺňali prísne kritériá na kvalitu žiadané od ich zákazníkov, predovšetkým automobilový priemysel, pričom súčasnosti už prebieha zaškoľovanie prvých zamestnancov a prvú výrobu plánujú na polovicu marca. Pôvodne podľa radnice uvažovali o zámere rozšíriť svoje aktivity na Ukrajinu, ale nádherný kraj pod Tatrami a vhodné podmienky ich presvedčili natoľko, aby svoje zámery zmenili a svoju novú prevádzku umiestnili vo Svite.

Takýto záujem vyslovili

„Spoločnosť v meste uvažuje o preinvestovaní 1 milióna eur v období 6–12 mesiacov. Zástupcovia investora na stretnutí s vedením mesta vo februári tohto roku navyše vyslovili svoj záujem byť dobrým podnikateľským subjektom, dobrým občanom mesta Svit a byť súčasťou komunity, keďže ich investícia vo Svite je plánovaná ako dlhodobá,“ pokračuje Štefaňáková, podľa ktorej mesto plánuje podniknúť kroky pre zabezpečenie podmienok na bývanie pre budúcich zamestnancov firmy, ktorí by za prácou dochádzali aj zo vzdialenejších mi­est.

Ako ďalej informovalo mesto, prevádzka spoločnosti Nissens sa bude nachádzať v areáli spoločnosti Chemosvit, v priestoroch bývalej farbiarne. „Chemosvit sa zaviazal pripraviť dánskej spoločnosti na prenájom priestory o rozlohe 3 500 m² vrátane servisu a služieb a celková investícia do rekonštrukcie predstavuje cca 400 tisíc eur. V prípade záujmu investora o ďalšie rozšírenie výroby, má spoločnosť Chemosvit k dispozícii ďalších približne 20 tis. m²,“ uzavrela Štefaňáková.

Zdroj: Dnes24.sk