Aktualizované Správy

Dobré správy od cestárov: S úsekom Starý Smokovec - Tatranské Matliare pomaly finišujú

Cestné práce v rámci projektu realizujú na 36 miestach od Podbanského až po Tatranské Matliare. Celú stavbu by mali zhotovitelia ukončiť v septembri 2024.

Ilustračný obrázok k článku Dobré správy od cestárov: S úsekom Starý Smokovec - Tatranské Matliare pomaly finišujú
6
Galéria

Stavebné práce na úseku Starý Smokovec – Tatranské Matliare v rámci projektu Vysoké Tatry sa pomaly blížia ku koncu. Správa a údržba ciest Prešovského samosprávneho kraja (PSK) informovala, že vecná prestavanosť tejto časti obnovy Cesty slobody je už na 96 percent.

„Na takmer 6,2 kilometra dlhom úseku cesty II/537 doteraz došlo k výmene konštrukčných vrstiev vozovky, prečisteniu a vydláždeniu cestných priekop a obnove vjazdov. Zároveň sa upravili krajnice a vymenili a doplnili sa tiež cestné zvodidlá,“ vymenovali cestári.

Takmer aj ďalší úsek

Nasledujú dokončovacie práce na zárubných múroch zamerané na viazanie výstuže, debnenie rímsy a betonáž. Stavbári sa taktiež zamerajú na montáž zábradlí na priepustoch a vodorovné dopravné značenie cestnej komunikácie.

Takmer hotový je už aj úsek Tatranské Matliare – križovatka s cestou I/66.

Na väčšine úsekov, ktoré by chceli dokončiť ešte v tomto roku, sa prevažne mení a zosilňuje podložie.

V budúcom roku by mali pokračovať už len konštrukčne náročnejšie práce na mostných objektoch. Cestné práce v rámci projektu realizujú na 36 miestach od Podbanského až po Tatranské Matliare.

Patrí k najdlhším

Celú stavbu by mali zhotovitelia ukončiť v septembri 2024.

Cesta slobody je významná dopravná tepna prechádzajúca viacerými tatranskými osadami a patrí k najdlhším cestám tohto regiónu. PSK ju rekonštruuje prostredníctvom Integrovaného regionálneho operačného programu a spolufinancovaním zo štátneho i vlastného rozpočtu.

Modernizácia sa týka celkovo 43 kilometrov ciest, 26 mostných objektov, 14 oporných a 12 zárubných múrov, 96 priepustov, jednej poloestakády a štyroch odpočívadiel.

Viac záberov nájdete vo fotogalérii.

Objektívom: Cestári finišujú s prácami na tejto trase
6
Galéria
Zdroj: Polícia Slovenskej republiky
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM