Krimi

Dôchodkyňa sa nedala nachytať: Takto vybabrala s podvodníkom

Podvodníci majú žiaľ už overené postupy. Kežmarská dôchodkyňa ale na tento trik nenabehla.

Ilustračný obrázok k článku Dôchodkyňa sa nedala nachytať: Takto vybabrala s podvodníkom
Zdroj: TASR

Vyšetrovateľ v Kežmarku začal trestné stíhanie vo veci zločinu podvodu, ku ktorému malo dôjsť 18.februára v tomto meste.

Neznámy muž zavolal na pevnú linku 81-ročnej pani Anny a predstavil sa ako zdravotný pracovník. „Pani oslovil menom i priezviskom a informoval ju, že jej syn je chorý, leží na pľúcnej ventilácii, jeho zdravotný stav je vážny a neodkladne potrebuje liek, presne injekciu v hodnote 10.000,–Eur. Tie peniaze od pani aj požadoval,“ Dnes24 informuje krajská policajná hovorkyňa Jana Ligdayová.

Oslovená dôchodkyňa uviedla, že toľko peňazí pri sebe nemá. Muž jej podľa policajnej správy navrhol aby šla do banky, že jej zavolá taxík.

„Žene sa táto situácia nepozdávala a volajúcemu povedala, že je podvodník a žiadne peniaze mu nepošle! Muž sa ju napriek jej veľmi obozretnej reakcii snažil presvedčiť aby predsa len šla do banky a aby neukončila hovor,“ pokračuje Ligdayová.

Pani Anna zavolala suseda, ktorý tento hovor rýchlo ukončil. Oslovená duchaprítomná dôchodkyňa okamžite zavolala synovi a zistila, že je v poriadku.

Páchateľ chcel uviesť pani Annu do omylu a spôsobiť jej tak škodu vo výške 10 000 eur, hrozí mu trest odňatia slobody na tri až desať rokov.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Mohlo by vás zaujímať:

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM