Webnoviny - Rôzne

Dočkajú sa aj popradskí školáci chrípkových prázdnin?

Chrípka v Prešovskom kraji už zatvára školy. Brány pre šíriacu sa chorobu museli už zatvoriť dve predškolské zariadenia, 16 základných škôl a dve stredné školy. Za lekárom najviac chodia práve tí najmenší.

Po štyroch školách zatvorili v okresoch Poprad, Stará Ľubovňa, Stropkov a Svidník, v Bardejovskom okrese mali chrípkové prázdniny na dvoch školách a po jednej zatvorili v okresoch Kežmarok a Levoča.

Chorobnosť na akútne respiračné ochorenia vzrástla o vyše 1 000 prípadov oproti predošlému týždňu a počet chrípkových ochorení vzrástol o 165.

Regionálny úrad vereného zdravotníctva v Prešove mal hlásených celkom 10 513 prípadov akútnych respiračných ochorení, z toho išlo o chrípkové ochorenia v 1 338 prípadoch.

Najviac bolo na vyšetrení u lekára malých pacientov do päť rokov. Úrady verejného zdravotníctva nahlásili 403 komplikovaných prípadov.

[blockquote]Podľa posledných informácií z Regionálneho úradu verejného zdravotníctva v Poprade zatiaľ nie sú v meste Poprad hlásené žiadne zatvorené školy pre chrípkovú epidémiu. Školáci sa tak chrípkových prázdnin tento týždeň asi nedočkajú. Budú si musieť vystačiť s voľnom od štvrtka do utorka počas Veľkej noci.[/blockquote]

poprad24.sk/web­noviny

Tento článok nie je možné komentovať.

Rýchle správy

Najčítanejšie