Dôležitý zápas pre Iskru: Svit si doma poradil s Karlovkou

Iskra Svit odohrala sobotný zápas štvrtého kola Eurovia Slovenskej basketbalovej ligy proti Karlovke Bratislava na domácej palubovke.

Peter Handzuš

Zápas medzi domácou Iskrou a Karlovkou Bratislava začal minútou ticha za Andreja Lukjanca, ktorý po ťažkej chorobe opustil basketbalovú rodinu v piatok ráno.

Svit si po rýchlom nástupe vytvoril viacbodový náskok, ktorý aj keď Karlovka viackrát nebezpečne sťahovala, bol stále dostatočný na to, aby mohol domáci tím odohrať zápas v relatívnej pohode. Iskra zaknihovala dôležité víťazstvo nad Karlovkou aj bez Pavla Lošonského, ktorý zápas sledoval v civile.

Peter Ivanovič, tréner VŠEMvs Karlovka Bratislava: “Myslím, že sme odohrali dva odlišné polčasy. V prvom polčase sme hrali viac koncentrovane, v druhom polčase nás potopili naše straty, ktoré súper využil na skórovanie. Ak porovnáme straty obidvoch tímov, tak sú rovnaké, ale Svit ich využil a my nie. Boli sme neefektívni v zakončovaní, myslím že súper zaslúžene vyhral."

Andrej Kuffa, VŠEMvs Karlovka Bratislava: “Prehrali sme to samozrejme v druhom polčase. V prvom sme to po zlom začiatku ešte dotiahli na tri body. Povedali sme si nejaké veci v šatni, no nedodržali sme ich. Svit dal na domácej paubovke otovorené strely a my na druhej strane sme pálili slepými. Tam a v obrane bol ten rozdiel.”

Michal Madzin, tréner Iskry Svit: “Pre nás ťažký a dôležitý zápas. Neboli sme počas tohoto týždňa v ideálnom rozpoložení. Klobúk dole pred každým, kto na palubovke nechal srdce. Energeticky to bolo ťažké, vedeli sme, že do rotácie nemôžeme zapojiť až toľko hráčov. Dokázali sme sa s tým vysporiadať a zvíťaziť. Je to veľmi dôležité víťazstvo nad súperom, s ktorým budeme zrejme bojovať o rovnaké pozície v tabuľke. Chceme vyhrávať domáce zápasy pre našich fanúšikov, aby sme im vrátili to, ako nás podporujú.”

Vladimír Ivelja, Iskra Svit: “Bola to z našej strany dobrá hra. Som veľmi rád, že sme vyhrali, aj keď nám v kádri chýbal Lošonský. Je to pre nás dobré, ak vieme zvíťaziť aj vtedy, ak nie sme v plnej zostave. Je to pre nás dôležité domáce víťazstvo.”

Iskra Svit – VŠEMvs Karlovka Bratislava 83:64 (22:16, 19:22, 21:15, 21:11)
Najviac bodov: Ivelja 23, Radonjič 20, Jackson 18 – Kuffa 15, Hlivák 13, Abrhám 11

Zdroj: Dnes24.sk

Odporúčame