Martin Sýkora Hokej

Domáca premiéra kamzíkov nevyšla: Trenčín bral pod Tatrami všetky body

Popradskí hokejisti sa v novom súťažnom ročníku predstavili prvýkrát na domácom ľade. Trenčania boli nakoniec nad sily kamzíkov a spod Tatier si odviezli plný bodový zisk.

Ilustračný obrázok k článku Domáca premiéra kamzíkov nevyšla: Trenčín bral pod Tatrami všetky body

Už po 20 sekundách hry mohol otvoriť skóre domáci Štrauch a vzápätí po ňom Mlynarovič, ale i zásluhou faulu Branka Radivojeviča si brankár Trenčína Valent udržal čisté konto. Skóre napokon otvoril v 6. minúte Matúš Paločko, keď sa aj so šťastím dokázal presadiť v náznaku úniku 2:1 a poslal Poprad do vedenia. Vojaci ale vyrovnali ihneď po buly. Domáci zabudli na voľného Tibora Vargu medzi kruhmi a ten sa nemýlil – 1:1. Popradčanov rýchly gól zaskočil a o 23 sekúnd od vyrovnania už prehrávali zásahom Dlouhého po parádnej prihrávke Bezúcha. Nerozhodný stav 2:2 po prvej tretine zariadil na začiatku 15. minúty Lichanec, ktorého do samostatného úniku vo vlastnom oslabení uvoľnil obranca König.

Gólové tempo v druhej časti hry opadlo. V hre na oboch stranách sa objavovali veľké nepresnosti a hrubé chyby. Po jednej domáceho zadáka Zadražila zaváhal Bulík. Hostí trápil najmä prvý popradský útok, ale ani jednu zo Svitanových akcií nedokázali Štrauch a ani Mlynarovič dotiahnuť do gólovej koncovky. Kamzíci s pribúdajúcimi minútami stupňovali svoj tlak a chvíľami Trenčania nevedeli, kam skôr skočiť. V závere tretiny mali popradskí hráči výhodu dvoch presiloviek, ale na pozorných „vojakov“ nič nevymysleli. Tesne pred koncom tretiny po zrážke s Bulíkom skončil v šatni zranený König a domáci hrali presilovku o dvoch hráčov. Tú si preniesli aj do tretieho dejstva.

Hostia napokon oslabenie o dvoch hráčov prečkali bez ujmy a úspešne čelili aj ďalšej domácej presilovke. Keď naskočil na ľad faulujúci Pač, Trenčania sa na brankára domácich rútili v trojici. Pač ale namiesto prihrávky zvolil strelu, ktorú Corbeil vyrazil do rohu klziska. S blížiacim sa koncom riadneho hracieho času pribúdala na ľade s rastúcim počtom osobných súbojov nervozita. V 56. minúte sa kľúčovým zákrokom prezentoval Corbeil, keď v páde zabránil skórovať v čistej šanci hosťujúcemu Rehákovi. Trenčín ale naďalej stupňoval svoju aktivitu, ktorá bola odmenená v 58. minúte. Cebákovu strelu od modrej dorazil do siete Bezúch – 2:3. Hostia si tak spod Tatier vezú tri body.

HK Poprad – HK Dukla Trenčín 2:3 (2:2, 0:0, 0:1)
Góly: 6. Matúš Paločko (Heizer, 15. Lichanec (König) – 6. Varga (Hlinka, Cebák), 7. Dlouhý (Bezúch, Gašparovič), 58. Bezúch (Cebák, Radivojevič). Rozhodovali: Kubuš, Baluška – Tvrdoň, Stanzel, vylúčení: 2:5, presilovky: 0:0, oslabenia: 1:0, 1208 divákov.

Poprad: Corbeil – König, D. Brejčák, Fabian, McDowell, Zadražil, Dinda, Šterbák, Ignatov – Štrauch, Mlynarovič, Svitana – Matúš Paločko, Heizer, Vandas – Bondra, Matej Paločko, Abdul – Bogoslovskij, Ježek, Lichanec
Trenčín: Valent – Romančík, Starosta, Cebák, Frühauf, Holenda, Bohunický, Briestenský, Pač – Mikula, Ölvecký, Radivojevič – Varga, Bulík, Hlinka – Gašparovič, Dlouhý, Bezúch – D. Hudec, J. Švec, Sojčík

HK Poprad - Dukla Trenčín 2. kolo
39

Marcel Ozimák, tréner Popradu: „Do zápasu sme vstúpili aktívne a jeho priebeh bol, myslím si, vyrovnaný. Zlom nastal pri presilovke 5:3, v ktorej sme ani raz nevystrelili na bránku a to nás možno stálo vedenie 3:2. Rozhodla väčšia skúsenosť na strane Trenčína. My sme nevedeli kontrolovať zápas. Naši mladí chlapci zbierajú skúsenosti. V prvej tretine sme mali aj hluché dve minúty, keď sme dvakrát inkasovali. To ovplyvnilo tento zápas.“
Peter Oremus, tréner Trenčína: „Po domácom zápase s Liptovským Mikulášom sme sa na Poprad svedomito pripravovali. Vedeli sme, že nás čaká ťažký súper. Chlapci si ale víťazstvo zaslúžili. Keď si vezmeme len pomer striel po prvej tretine a koľko tých šancí sme v nej mali. Dnes nám viazli presilovky, ale hráči odmakali a odpracovali to, čo mali, a preto je naše víťazstvo zaslúžené. To nás teší iba do polnoci, potom nás čaká ďalšia tvrdá práca na piatok.“