Peter Handzuš Futbal

Domáci opäť potešili fanúšikov: FK Poprad postúpil cez Tatran Prešov

Popradčania mali Prešovu čo oplácať. V prvom kole DOXXbet ligy prehrali s Tatranom vysoko 1:5. V pohárovom zápase, ktorý odohrali FK Poprad a 1. FC Tatran Prešov pod umelým osvetlením NTC v utorok podvečer to nakoniec domácim vyšlo.

Ilustračný obrázok k článku Domáci opäť potešili fanúšikov: FK Poprad postúpil cez Tatran Prešov

V prvom polčase hrali domáci útočný futbal, čo sa prejavilo aj na skóre, keď po 45 minútach viedli 2:0. Potom zmenil domáci tréner Vladimír Lajčák taktiku, Popradčania sa stiahli do obrany a Tatran s kvalitným mužstvom dostal viac priestoru na trávniku NTC. Prešovčania to umne využili a vyrovnali na 2:2.

Zápas nakoniec museli rozhodnúť jedenástky, v ktorých zažiaril domáci brankár Rušin. Popradčania tak Prešovu vrátili prehru z úvodu jesennej časti ligy a postupujú do 4. kola Slovnaft Cupu.

FK Poprad – 1. FC Tatran Prešov 3:2 po pokutových kopoch
Góly: 29. J. Tropp, 44. Kubus – 53. Krajník, 78. Leško
ŽK: Palutka – Micherda