Dráma do konca. Poprad zdolal Trenčín až v predĺžení

Ako rýchlo si Popradčania v úvode prvej tretiny vytvorili dvojgólový náskok, tak rýchlo oň na začiatku druhej tretiny prišli. Domácim vyšla v samom závere hra bez brankára a v predĺžení rozhodol Suchý.

Ilustračný obrázok k článku Dráma do konca. Poprad zdolal Trenčín až v predĺžení

HK Poprad – Dukla Trenčín 5:4 po pp (2:1, 1:2, 1:1 – 1:0)
Góly: 3., 5. Stals, 32. Vaic, 60. Lapšanský, 64. Suchý – 24., 53. Komínek, 16. Čerešňák, 25. Toman. Rozhodovali: Hodek, Müllner – Bogdaň, Šefčík, vylúčení: 5:7, presilovky: 4:3, oslabenia: 0:0, 1351 divákov

HK Poprad: Sidor – D. Brejčák, Suchý, Kasík, Makovský, Fabian, Kurali, Gaborčík, Jáchym – Sýkora, Stals, Lapšanský – Drábek, Mlynarovič, Vaic – Paločko, S. Takáč, Kroták – Gápa, Paukovček, Belluš
Dukla Trenčín: A. Nagy – Bobček, Nemčík, Čerešňák, Novajovský, Ryzák, Habšuda, Vaculín, Bagin – Komínek, Rusnák, Kútny – T. Klíma, Troliga, Toman – Buliš, Nemček, Šišovský – Šimíček, Palák, Stantien

Trenčín začal v Poprade ako zo zlého sna. Už v 1. minúte sa nechal po faule kolenom vylúčiť Novajovský do konca zápasu a kamzíci získali výhodu päťminútovej presilovky. Aj napriek kostrbatej rozohrávke ju pretavil po nezištnej prihrávke Lapšanského lotyšský legionár Juris Stals do otváracieho gólu. V 5. minúte už domáci viedli rozdielom dvoch gólov, keď Stalsa z hĺbky pásma vysunul Kasík a ten si v úniku poradil s trenčianskym brankárom Nagyom – 2:0. Na ľade po nevyberaných zákrokoch pribúdala nervozita, najmä domácim puky odskakovali od hokejok. Počas odpykávania si trestu domáceho Belluša trestali z presilovky aj hostia. Šikovným tečom sa prezentoval Čerešňák. V závere tretiny odmietol vyrovnanie Ondrej Rusnák, keď prestrelil prázdnu bránu.

Vojaci z Trenčína pokračovali v druhej časti hry v snahe vyrovnať. Počas vylúčenia Makovského rozhodcovia signalizovali vylúčenie ďalšieho popradského hráča, keď sa k dorážke dostal Komínek a vyrovnal na 2:2. Následne sa na trestnú posadil ďalší hráč Popradu a hostia potrestali aj toto vylúčenie, keď šachovú akciu zakončoval popod v bránkovisku zachraňujúceho Fabiana strelou po ľade Toman. Gól na hokejke mal v domáci Drábek, jeho strelu švihom zastavila horná žrď. Vyrovnanie domácich prišlo rovnako v početnej výhode, odrazený puk našiel Ľubomíra Vaica a ten ho poslal špičkou hokejky do šibenice.

Tretia tretina sa niesla v znamení udržania výsledku z oboch strán. Sľubné šance zmeniť to mal domáci reprezentant T. Sýkora, ale sám pred Nagyom neuspel. To, že v jednoduchosti je krása, ukázali Trenčania v 53. minúte. Kútny vyhodil puk z vlastnej tretiny oblúčikom do stredného pásma, kde sa v zmätku zrazili dvaja brániaci hráči Popradu a otvorili Komínekovi cestu k svojmu druhému gólu v stretnutí – 3:4. V závere po oddychovom čase siahli kamzíci po hre bez brankára a po namazaní od Mlynaroviča vyrovnal z prvej Lapšanský presne 52 sekúnd pred záverečnou sirénou. Klinickú smrť prežili hostia ešte 10 sekúnd pred koncom zápasu, keď závar hasil Toman zdržovaním hry. Do predĺženia si kamzíci priniesli ideálnu presilovú hru 4 na 3, tú však nedokázali využiť. Využili až tú druhú v poradí, keď Kasíkovu delovku od modrej pretlačil za chrbát trenčianskeho brankára obranca Suchý a stanovil konečný výsledok 5:4 po predĺžení.