Rastislav Búgel Basketbal

Dráma v Nitre: O víťazovi rozhodol kôš v závere

O víťazstvo v Nitre sa bojovalo do posledných sekúnd. Iskru zarezal Nitran Tomek jedenásť sekúnd pred koncom zápasu, keď strelil rozhodujúci kôš. Nitra vyhrala nad Svitom o dva body.

Svit prišiel v zápasoch o bronz povzbudiť početný fanklub. V úvode stretnutia to vyzeralo, že Nitra nemá záujem o celkové tretie miesto. Pomalá rozohrávka, slabá obrana a nepresná streľba znamenali rýchle vedenie Iskry. Hosťujúci basketbalisti išli do zápasu naplno a tak si zaslúženie po prvej štvrtine užívali pomerne vysoký rozdiel. /13:22/

Druhá štvrtina duelu sa niesla v podobnom rytme ako tá predošlá. Nitra sa síce snažila o niečo viac, no hostia boli naďalej aktívnejším celkom. Iskra neprestajne ovládala palubovku a chalanom spod Zobora ostala len nelichotivá úloha doťahovačov. /30:38/

Polčasová prestávka akoby domácim basketbalistom vliala do žíl nové sily. Svieži vietor v Nitrianskych plachtách znamenal len jediné, postupné dotiahnutie stavu (38:40) a následné rýchle dorovnanie (40:40). Urbanovi hráči mierne zaspali na vavrínoch a Iskra sa ujala vedenia. Nitra však svoje zbrane nezložila a i keď aj po troch štvrtinách prehrávala, vzdať sa nemienila. /52:60/

Ani povzbudzovanie hosťujúceho fanklubu nepomohlo Svitu plne sa koncentrovať na víťazné ťaženie. Nitra hrala ako znovuzrodená. Majok a Tomek, to bolo duo zápasu. Prvý menovaný zabezpečil Bemacu vedenie (62:60). Hostia sa však nevzdali a otočili na rozdiel jedného bodu. 53 sekúnd do konca zápasu viedla Iskra 68:69 a dráma sa mohla začať. Braňo Tomek sa natlačil pod kôš, otočil stav, no hostia dorovnali (70:70). V posledných sekundách to bol opäť Tomek, ktorý spečatil víťazstvo domáceho tímu. (72:70)

[youtube=440,280]h­ttp://youtu.be/sSyq­FRsrgA8[/youtu­be]