HokejPortal.sk HokejPortal.sk Hokej

Dukla Trenčín - HK Poprad 1:4

V obojstranne bojovnom stretnutí pôsobili hostia kompaktnejším dojmom, čo sa prejavovalo častejšími výhrami buly. Domáci prečkali dve presilovky hostí a mali rovnakú možnosť, lenže pri prvej presilovke inkasovali z hokejky Krotáka. V úvode 2. tretiny pri dvoch vylúčeniach pustila Dukla hostí k väčšiemu tlaku, pri ktorom po signalizácii trestu pre Duklu Mlynarovič tečoval Škovirovu strelu na 0:2. Predtým však v 34. minúte sa medzi Hruškom a Lundbergom odohral pästný súboj, po ktorom švédsky rozhodca Noord poslal oboch s trestami 5+10 + do konca zápasu pod sprchy. Ucelenejšia hra hosti pokračovala aj v 3. tretine. V 47. minúte musel o situácii pred bránkou Dukly rozhodovať videorozhodca, ktorý prisúdil hosťom tretí gól. Po otvorení hry prešiel tretí útok domácich pred Melicherčíka a Tvrdoň strelil kontaktný gól, ktorým prinútil hostí zamerať sa len na obranu. Ďalší gól doslova visel vo vzduchu, ale Trenčanom sa nedarilo. Popradčania sa z tlaku vymanili až v 53. minúte, keď za faul Gašparoviča a o minútu neskôr ďalší faul Chovana 48 sekúnd hrali presilovku 5:3. Zostala síce nevyužitá, ale keď na trestnej lavici zostal len Chovan, Klouda opäť skóroval. V závere stretnutia sa 17 sekúnd pred koncom sa po potýčke medzi Kopeckým a Rapáčom zopakovali tresty z 2. tretiny.

Hlasy trénerov:
Dušan Gregor, tréner Trenčína: „Blahoželám súperovi k víťazstvu. My máme málo lepších hráčov, ktorí by dokázali rozhodnúť stretnutie. Kolektívu nemôžem uprieť bojovnosť, ale góly nemá kto dávať.“

Ján Jaško, tréner Popradu: „Mali sme dobrý vstup do stretnutia, dostávali sme sa do šancí, ale bez efektu v zakončení. V tretej časti hry sme poľavili, náš výsledok bol síce optimálny, ale keby sme nedali gól do šatne, nebolo by naše víťazstvo tak výrazné.“