Monika Vengrínová Krimi Krimi

Dva epileptické záchvaty za deň. Policajt zachránil dusiaceho sa muža

Policajt železničnej polície v Poprade nezaváhal a mužovi, ktorý dostal epileptický záchvat, poskytol prvú pomoc. Svojím rýchlym zásahom mu zachránil život.

Ilustračný obrázok k článku Dva epileptické záchvaty za deň. Policajt zachránil dusiaceho sa muža
Zdroj: Webnoviny.sk

Počas nedeľňajšieho dopoludnia viacerí cestujúci osobne oznámili na oddelení železničnej polície v Poprade, že pri vchodových dverách do železničnej stanice leží na zemi nehybne muž. Službukonajúci policajt okamžite išiel k mužovi, pričom zistil, že leží tvárou k zemi a odniekiaľ mu tečie krv.

„Muža otočil a zistil, že nedýcha, nemá pulz a z nosa mu tečie krv a z úst mu vytekajú zvratky, pričom mu už modreli pery. Policajt zavolal záchranku a začal poskytovať prvú pomoc. Odstránil zvratky z úst, vytiahol jazyk a začal s masážou srdca a umelým dýchaním. V oživovaní pokračoval až do príchodu záchranárov. Tí ho následne v oživovaní vystriedali a po zastabilizovaní, muža previezli do nemocnice,“ informuje Daniel Džobaník z Oddelenia komunikácie a prevencie Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Prešove.

Následne policajti zistili totožnosť neznámeho. Išlo o 37-ročného muža z Novej Lesnej, toho času bezdomovca. Zároveň bolo policajtmi zistené, že muž už toho istého dňa dostal epileptický záchvat, pričom mu bola privolaná rýchla zdravotná pomoc, avšak lekárske vyšetrenie odmietol. O pár hodín neskôr dostal opätovne epileptický záchvat, pričom spadol tvárou na zem a takto ostal ležať, až do príchodu spomínaného policajta.

Zdroj: Policajný zbor SR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM