Marián Handzuš Hokej

Dva góly Kuľhu vo Zvolene na body nestačili

Útočnú hru Popradčanov mal pod taktovkou najlepší strelec kamzíkov, štyri inkasované góly Šimonoviča boli ale na tím spod Tatier priveľkým sústom. HKM Zvolen - HK AutoFinance Poprad 4:3

(2:1, 1:0, 1:2)
Góly: 2. Leskovjanský, 9. Škvaridlo, 29. Hraško, 48. Baláž – 11. Rapáč, 50. a 52. Kuľha. Rozhodovali: Lauff, J. Konc – M. Korba, P. Korba, vylúčení: 7:4, presilovky: 2:2, oslabenia: 1:0, 1600 divákov.

Vo Zvolene sa hral dobrý hokej, už v 2. minúte prišla od M. Juríka nahrávka spoza bránky a Leskovjanský ju spomedzi kruhov poslal za Šimonoviča. O dve minúty Kuľha ani na dvakrát neprekonal Škrečka a v presilovke Zvolena Slovákovu strelu poslal do siete Škvaridlo (2:0). O ďalšie dve minúty Kuľhovu strelu od modrej čiary domáci gólman vyrazil, ale Rapáč ju poslal za jeho chrbát a znížil. Po Vantrobovej strele od modrej čiary zazvonila len žŕdka Šimonovičovej bránky.

V 2. tretine dostal Hraško krížnu prihrávku od Brabenca a delovkou spoza kruhu pridal tretí gól domácich. Krotákova bekhendová strela skončila len na tyčke hosťujúcej bránky a gólman Škrečko na opačnej strane priam čaroval, keď zabránil Kuľhovej strele spoza bránky. V záverečnej časti po Brabencovej prihrávke od modrej čiary Baláž bezpečne prudkou ranou prekonal Šimonoviča. O minútu však Kuľha nastrelil vinkel Škrečkovej bránky a vrátil hostí do hry.

Navyše Škrečko dostal kŕč a musel sa ísť na striedačku ošetriť. Do bránky sa dostal Sáblik a Kuľha ho nepríjemne privítal, keď z ľavého rohu delovkou znížil na rozdiel jedného gólu. Škrečko sa po ošetrení vrátil na ľad a už neinkasoval. Leskovjanský mohol v predstihu rozhodnúť, keď sa ocitol sám pred Šimonovičom, ale netrafil bránku. V závere duelu Kroták nezužitkoval ideálnu prihrávku Kmiťa a Popradčania napriek veľkému tlaku v power-play už predĺženie nevynútili.

Vladimír Klinga, asistent trénera Zvolena: „Začali sme veľmi dobre, išli sme do vedenia, ale od polovice zápasu sme hrali netakticky, mali sme veľa vylúčených, ale zápas sme dotiahli do víťazstva.“
Ladislav Svozil, tréner Popradu: „My sme začali naopak veľmi zle, rýchlo sme dostali gól, ale dostali sme sa do hry. Boli sme lepším mužstvom, mali sme veľa šancí, ale hrá sa na góly. Ale taký je už šport.“