OBRAZOM: Popradské školy po prázdninách zvlášť vítali prváčikov, jedna z nich si prevzala putovný pohár

V novom školskom roku by do popradských škôl malo nastúpiť spolu 4459 žiakov. Škola na Dostojevského ulici patrí k tým, o ktoré je stále veľký záujem. V rámci slávnosti pri príležitosti otvorenia nového školského roka si jej vedenie prevzalo putovný pohár a titul Najšportovejšia škola mesta Poprad.

Monika Vengrínová
Ilustračný obrázok k článku OBRAZOM: Popradské školy po prázdninách zvlášť vítali prváčikov, jedna z nich si prevzala putovný pohár
Foto: Eva Viestová

Základná škola s materskou školou na Dostojevského ulici slávnostne privítala osem desiatok prváčikov. Im, ale aj ostatným žiakom školy sa prihovoril riaditeľ školy Milan Sentpétery. Pondelkové slávnostné otvorenie školského roka 2013/2014 však malo aj dvoch hostí – zástupcov popradskej radnice. Dôvodom bolo odovzdanie putovného pohára, ktorý škola získala za víťazstvo v súťaži Najšportovejšia škola mesta Poprad. Škole v mene primátora mesta osobne zablahoželal viceprimátor mesta Adrián Kromka.

Po tom, čo z minuloročného celkového počtu žiakov v ZŠ 4494 odišlo 499 deviatakov, v novom školskom roku by do popradských škôl malo nastúpiť spolu 4459 žiakov, medzi nimi 464 prváčikov. Presné čísla však budú známe zo štatistík najskôr 15. septembra 2013.

Zdroj: Dnes24.sk