Správy

Dve občianske združenia s Košickou a Prešovsko župou hlásia: Budeme bojovať za diaľnice!

Podpísané memorandum má slúžiť na koordináciu aktivít smerujúcich k výstavbe diaľnice D1 po hranicu s Ukrajinou a dostavbe rýchlostnej cesty R4.

Ilustračný obrázok k článku Dve občianske združenia s Košickou a Prešovsko župou hlásia: Budeme bojovať za diaľnice!
Zdroj: Dnes24.sk

Memorandum o spolupráci podpísali v pondelok 26. 9. občianske združenia Diaľnica na Zemplín a Náš Prešov spolu s Košickým samosprávnym krajom (KSK) a Prešovským samosprávnym krajom (PSK).

Slúžiť má na koordináciu aktivít smerujúcich k výstavbe diaľnice D1 po hranicu s Ukrajinou a dostavbe rýchlostnej cesty R4 po hranicu s Poľskom. TASR o tom informoval predseda občianskeho združenia (OZ) Diaľnica na Zemplín Peter Báthory.

Východ sa spája

Spolupráca sa týka aj vypracovávania návrhov na legislatívne zmeny podporujúce proces príprav výstavby cestnej infraštruktúry.

„Takto chceme odkázať kompetentným predstaviteľom nášho štátu, že celý východ sa spája, a že budeme bojovať spoločne za diaľnice na východ,“ uviedol Báthory.

Aj predseda KSK Rastislav Trnka a podpredseda PSK Jozef Lukáč pri podpise memoranda v Kaluži poukázali na potrebu spájania sa aktivistov a samospráv s cieľom dobudovania chýbajúcich diaľnic a rýchlostných ciest na východe.

Na pracovnom stretnutí taktiež menovali Radu samosprávy pri OZ Diaľnica na Zemplín, ktorá bude novým poradným orgánom občianskeho združenia.

Jej členmi sa stali primátori okresných miest a vybraní starostovia obcí z dotknutého regiónu, ktorí majú plniť úlohu regionálnych lídrov a zabezpečiť tak lepšiu koordináciu činností a aktivít smerujúcich k výstavbe diaľnice na Zemplín.

Viac správ z Prešova a okolia:

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM