Martin Sýkora Rôzne

Eskimácke mestečko pod Lomničákom: Snežné psy už tento víkend v Tatrách

Expedícia „sever“ a Cesta za Inuitom, či 45 severských psov, čaká na návštevníkov počas najbližšieho víkendu v Tatranskej Lomnici. V Tatrách pravá severská zima.

Ilustračný obrázok k článku Eskimácke mestečko pod Lomničákom: Snežné psy už tento víkend v Tatrách
Zdroj: Dnes24.sk

Tanec, psy a príbehy

Eskimácke výpravy multižánrového podujatia Snežné psy 11.-12. februára budú plné snehu a zábavy na čerstvom vzduchu, a nielen to. 8. ročník rodinnej akcie pod záštitou Oblastnej organizácie cestovného ruchu Región Vysoké Tatry, odštartuje tento krát moderátor Rasťo Sokol, malých drobcov zabaví obľúbený Majster N a do tanca budú vyhrávať veselí kapelníci z Funny Fellows.

„Pod Lomnickým štítom vznikne už onedlho eskimácke mestečko, kde si deti okrem pozorovania obratnej jazdy mašérov v snežných záprahoch, budú môcť vyskúšať vozenie sa na psom záprahu sibírskych a aljašských husky, užijú si celodenný animačný program a svoju polárnu expedíciu zakončia pri živej soche nórskeho bádateľa Roalda Amundsena,“ informovala Lucia Blašková z Oblastnej organizácie cestovného ruchu, Región Vysoké Tatry (OO CR).

Do Tatranskej Lomnice prišlo cez víkend množstvo ľudí. Deti najviac zaujali živé
32
Galéria

Uzly, ryby, stopovanie

Malí aj veľkí sa môžu tešiť na školu tanca s Outbreak, na šikovného psíka, ktorý vie tancovať, na súťaže s moderátorom a vtipnú zábavu s Majstrom N. Interaktívne spievanie a hranie predvedie skupina Funny Fellows, ktorá deti prevedie príbehmi o Poštárovi Vincovi a epizódami z predstavenia Ako Tóno hľadal tóny. Na jednotlivých stanovištiach v Expedícii sever sa deti vyberú preskúmať králičí labyrint, ocitnú sa na rybačke ľadového medveďa, precvičia si polárny zrak orla, vytvoria huskyho záprah a budú hľadať cestu do líščieho brlohu.

„Druhá polárna výprava pod názvom Cesta za Inuitom zasa priblíži pozorovanie tučniakov, deti skontrolujú a upevnenia Inuitovi náklad a naučia sa viazať uzly, loviť ryby, chodiť po stopách obyvateľov polárnej oblasti, zapínať plyšových psíkov do postroja záprahu a ich snaženie vyvrcholí dobytím severného pólu,“ dodala Blašková.

Snežné psy budú aj tento rok na medzistanici Štart v lyžiarskom stredisku v Tatranskej Lomnici na svahu Čučoriedky v sobotu a v nedeľu v čase od 10. do 15. hodiny. Návštevníci sa na miesto môžu vyviesť lanovkou alebo prejsť pešo po vyznačenom turistickom chodníku. Vstup na podujatie je voľný. Každé dieťa, ktoré si donesie plyšového psíka dostane drobnú pozornosť.

Foto: Archívne

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM