V rámci prípravy na sezónu odohrali Popradské líšky Euro women hockey challenge 2015 na zimnom štadióne v Brezne. V konkurencii zahraničných tímov si cez víkend mohli vyskúšať, ako na tom sú a tréneri mali možnosť otestovať nové hráčky, ktoré by v nasledujúcej sezóne mali obliekať dres ŽHK Poprad.

Ilustračný obrázok k článku Euro women hockey challenge: Zahraničné tímy preverili kvalitu popradských hokejistiek

EHV Sabres Vienna – ŽHK Poprad 6:4 Do stavu 3:3 vyrovnaný zápas, potom vznikol sporný moment, keď strela hračky Popradu skončila pod brankárkou Viedne a ta sa posunula smerom do bránky. Hlavný rozhodca najskôr gól uznal ale po protestoch hráčok Viedne a porade s čiarovými následné gól neuznal. Chvíľu na to hral Poprad presilovú hru tak, že v nej dostal hneď dva góly. Podarilo sa síce znížiť na 5:4, ale na konci zápasu Popradačanky inkasovali gól pri power play do prázdnej brány.

Ivan Bednár (asistent trénera Popradu): „V dnešnom zápase sme trošku pozmenili zostavu oproti včerajšiemu zápasu a od úvodných minúť sme sa do súpera celkom slušné zakusli. Mali sme veľa šancí, ktoré sme ale od začiatku nepremenili. Opäť na podržala skvelá Janka Budajová v bráne. Bol to veľmi vyrovnaný zápas. Keď sa obzrieme trošku do histórie, tak s týmto súperom sme na lige majstrov vo Viedni pred troma rokmi prehrali 16 : 0, minulý rok na tomto turnaji v Bratislave 14:0 ak ma pamäť neklame, a tohto roku v Nižnom Novgorode 7:0, tak je tento výsledok veľmi priaznivý a to nie iba z pohľadu výsledku ale aj z predvedenej hry. O výsledku rozhodli naše veľmi veľké individuálne chyby, kde pri jednej našej presilovke nám súper dal dva góly. Tento turnaj berieme ako prípravu, skúšame niektoré nove hračky.“

HC Slávia Praha – ŽHK Poprad 5:3 Zápas sa hral ráno už o 9:00 a hračky Popradu nezačali dobre, keď už v polovici prvej tretiny prehrávali 3:0, hrali veľmi zle. Tréneri si museli už po piatich minútach zobrať oddychový čas. Postupne sa hra začala zlepšovať, ale na víťazstvo to nestačilo. Treba spomenúť, že za Prahu nastúpili tri hráčky a brankárka Popradu, keďže Slavii museli odísť hráčky na reprezentačný zraz a bolo ich veľmi malo, iba sedem. Na veľkú smolu Popradu, práve brankárka vychytala víťazstvo pre mladý tím Slavie.

Milan Skokan (tréner Popradu): „Škoda toho zápasu, pretože prvú tretinu sme absolútne vypadli z hry. Dievčatá podcenili súpera. Videli, že Pražská Slavia nastúpila s mladými dievčatami. Žiaľ, bol to omyl, pretože tieto dievčatá skutočné dobre korčuľovali. Ony hrávajú žiacke súťaže s chlapcami, takže sú zbehlé na ľade. V neposlednom rade aj brankárka, ktorú sme im my zapožičali, vychytala všetko, čo sa chytiť dalo. V druhej časti zápasu sme boli lepšie, ale nepadalo to do tej brány, ako by malo. Je to škoda, pretože aj keď je to iba príprava, mali sme na to, aby sme ten zápas vyhrali. Stalo sa to, čo sa stalo. Mrzí nás to ,ale zasa viem, že do súťaže pôjdeme pripravení a veríme, že sa to už nebude opakovať.“

Janka Budajová (brankárka Popradu): „Zápas sme si prehrali v prvej tretine. Kým Češky hrali hokej, my sme sa iba pozerali, ako nám dávajú góly. Potom sa baby zobudili a už to išlo, ale na víťazstvo to nestačilo.“