Peter Handzuš Hokej

Extraliga zatiaľ bez Poliakov. Nie je to ale ešte definitíva

V novom ročníku hokejovej extraligy bude aj naďalej hrať desať tímov, ktoré znova doplní slovenská dvadsiatka. Isté je, že sa v nej nepredstaví žiadny poľský klub. O ich neúčasti sa rozhodlo na stredajšom zasadnutí Pro-Hokeja v Martine.

Ilustračný obrázok k článku Extraliga zatiaľ bez Poliakov. Nie je to ale ešte definitíva
Foto: Monika Vengrínová / Zdroj: Dnes24.sk

„Je jasné, že v budúcom ročníku extraligy bude hrať desať našich mužstiev,“ povedal pre denník Šport riaditeľ Pro-Hokeja Vladimír Paštinský a dodal: „Väčšinový záporný názor na štart poľských tímov v sezóne 2013/14 podľa písomných dokladov od účastníkov najvyššej súťaže, bol pri rozhodovaní kľúčový.“

Vladimír Paštinský zároveň konštatoval, že celou záležitosťou sa budú zaoberať až po skončení súčasného play off a ak by Poliaci u nás hrali, tak možno až v sezóne 2014/15.

Podľa prezidenta SZĽH Igora Nemečka by poľská účasť v slovenskej extralige mohla byť určitým oživením. „Nie však v nasledujúcom ročníku, ale až v ďalšom. Všetko bude záležať na tom, aké marketingové návrhy poľská strana predloží. Dopočul som sa, že záujem o spoločnú ligu s nami vraj majú aj Ukrajinci a tiež organizátori nadnárodnej ligy EBEL, v ktorej hrá väčšina tímov z Rakúska. Domnievam sa však, že tieto dve posledné možnosti sú nereálne,“ uviedol Igor Nemeček pre Šport.

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM