Pondelok 22. júl 2019 Magdaléna  12 °C
Peter Handzuš Basketbal

Extraligový basketbal v Poprade končí. Zhasne posledný svetlo?

Ženský basketbalový klub je zadĺžený. Prezident klubu v stredu tesne pred zápasom oznámil, že odhlasuje popradský klub z extraligy. Predohrávaný zápas 18. kola extraligy žien medzi ŽBK Poprad - SBŠ Ostrava sa tak odohral len ako priateľský.

Ilustračný obrázok k článku Extraligový basketbal v Poprade končí. Zhasne posledný svetlo?
Foto: Peter Handzuš / Zdroj: Dnes24.sk

Po kontumácii decembrových zápasov proti Petržalke a Leviciam je takmer isté, že po kontumácii stredajšieho zápasu proti Ostrave príde z riadiaceho orgánu SBA informácia o vylúčení klubu zo súťaže.

Majiteľom extraligovej licencie je Ženský Basketbalový Klub Poprad, s.r.o. Keďže tento klub má podĺžnosti voči SBA, o licenciu prídú aj všetky ostatné zložky hrajúce pod hlavičkou tejto spoločnosti – teda aj žiacke a juniorské kategórie.

O tom, ako vnímajú situáciu v klube mládežnícki tréneri sa verejnosť dozvedela už na strtetnutí 20. decembra, na ktoré prišlo skoro dvesto priaznivcov popradského basketbalu. Mládežnícki tréneri podali k 31.12.2012 hro­madnú výpoveď.

Na stretnutí sa prítomní rozhodli vytvoriť nové občianske združenie, pod ktoré sa budú snažiť previesť deti spadajúce pod Ženský Basketbalový Klub Poprad, s.r.o.

O ďalšom osude basketbalu v Poprade bude rozhodovať Hracia komisia SBA a jej verdikt by mohol byť známy možno už vo štvrtok 10. januára.

Extraliogový basketbal v Poprade končí. Zhasne posledný svetlo?
3
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk